To już 16 lat ostrowskiej uczelni na Wrocławskiej

16 lat liczy już Wydział Zamiejscowy w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Wrocławskiej Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Wydział kształci studentów zarówno w zakresie studiów wyższych zawodowych, jak i magisterskich. Zapoznanie się z działalnością placówki było jednym z tematów posiedzenia Komisji Edukacji, Kultury, Kultury i Sportu.

Członkowie komisji Rady Miejskiej zapoznali  się z szeroko rozumianą działalnością uczelni,  m.in. ze strukturą szkoły, kierunkami studiów oraz liczbą studentów.

Uczelnia na stałe zakorzeniła się w życiu edukacyjnym Ostrowa Wielkopolskiego, bo funkcjonuje już od 16 lat, a wykształcenie w niej zdobywają m.in. mieszkańcy naszego miasta. Funkcjonowanie uczelni wyższej w naszym mieście to niewątpliwie prestiż dla Ostrowa Wielkopolskiego. Szkoła posiada status uczelni akademickiej, ma dobre wyniki kształcenia w kraju oraz wieloletnie doświadczenie –   powiedział Andrzej Kornaszewski, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Kultury i Sportu

Jak poinformował radnych Zenon Kłopocki, dyrektor szkoły, uczelnia prowadzi studia wyższe I i II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym oraz studia podyplomowe.

– Mamy  dwa podstawowe kierunki. To zarządzanie oraz kierunek techniczny czyli   informatyka.  Z informatyki oferujemy studia  licencjackie z tytułem inżyniera. W przypadku zarządzania w ofercie uczelni  jest i licencjat i studia  magisterskie. Obecnie uczelnia liczy ponad tysiąc studentów, nie tylko z Ostrowa Wielkopolskiego i Powiatu Ostrowskiego, ale i z całego obszaru Południowej Wielkopolski  – powiedział podczas posiedzenia komisji Zenon Kłopocki, dyrektor szkoły.

Misją uczelni jest m.in.  kreowanie środowiska sprzyjającego rozwojowy umiejętności zawodowych poprzez  współpracę z przemysłem  oraz oferowanie wysokiej jakości programów w dziedzinie zarządzania, międzynarodowego biznesu, technologii komputerowych i nauczania języków obcych.  Szkoła za cel stawia sobie reagowanie na istniejące w regionie zapotrzebowanie na wiedzę w zakresie zarządzania procesami gospodarczymi.

W zakresie rozwoju naukowego wydział realizuje badania, które są istotne zarówno z poznawczego, jak i praktycznego punktu widzenia. Współpracuje szeroko z środowiskiem praktyki gospodarczej skupionej wokół lokalnych przedsiębiorstw  – dodał Z. Kłopocki.

CZYTAJ  Pożar w kościele. Wierni stanęli na wysokości zadania

Z budynku uczelni korzysta także Ostrowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Podczas komisji za współpracę w minionym roku akademickim 2013/ 14 Zenonowi Kłopockiemu, dyrektorowi uczelni  podziękował radny Józef  Kozan, prezes zarządu OUTW. Społeczna Akademia Nauk w Ostrowie Wielkopolskim,  zgodnie z podpisaną w 2007 roku umową,  sprawuje patronat naukowy nad OUTW.

W imieniu słuchaczy Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pragnę podziękować za doskonałą i owocną  współpracę w minionym roku akademickim. Dziękuję, że studenci  OUTW, blisko 400 osób, mogło korzystać z obiektu, co –  tym samy – umożliwiło nam  prowadzenie naszej działalności – powiedział Józef Kozan, prezes zarządu OUTW.

Posiedzenie komisji odbyło się 3 lipca 2014 roku.

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
edek z Matejki
8 lat temu

wiem, bo sam pisalem tam dwa egzaminy za kolege

Ona
8 lat temu

Wszyscy wiedzą, rzekomo jaka ta szkoła jest a nikt z was tam nie uczęszczał. Polecam najpierw się z czymś zapoznać a dopiero potem wyrokować.

edek z Matejki
8 lat temu

Wszyscy wiemy jaki to otwór 🙂

Laryngolog
8 lat temu

Po ukończeniu tej uczelni świat przed absolwentem stoi okrągłym otworem.

dym
8 lat temu

Za ile można kupić licencjat ?

Jeden z tysiąca
8 lat temu

Wszyscy możni tej uczelni na k. Kłopocki, Kornaszewski, Kozan. Aby ja student na l. Luljan.

Adam
8 lat temu

Wyzsza Szkola tego i oewgo

DS
8 lat temu

Studia licencjackie z tytułem inżyniera?

8
0
Napisz co o tym sądziszx