348 zarzutów za handel podróbkami

Wprowadzanie do obrotu artykułów z zastrzeżonymi znakami towarowymi i oszustwa na aukcjach internetowych to zarzuty jakie usłyszał 28-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Sprawcę ustalili i zatrzymali policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. Zatrzymany mężczyzna usłyszał w sumie 348 zarzutów.

+

Wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, stanowi w świetle prawa przestępstwo. Proceder ten podlega ciągłemu rozpoznaniu przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Na ślad takiej osoby ostrowscy policjanci wpadli pod koniec ubiegłego roku.

Policjanci z Wydziału Przestępczości Gospodarczej po wkroczeniu do mieszkania zaskoczonego mężczyzny, znaleźli kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju rzeczy, które opatrzone były podrobionymi metkami znanych światowych firm odzieżowych. Zatrzymanym okazał się 28-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego.

Sprawa okazała się rozwojowa. Policjanci ustalili, że mężczyzna podrobione rzeczy sprzedawał na aukcjach internetowych. Przestępczy proceder trwał przez dwa lata, od 2011 do 2013 roku. W tym czasie mężczyzna oszukał ponad 340 osób na terenie całego kraju. Szacunkowa wartość sprzedanych podróbek wyniosła prawie 40 tysięcy złotych.

28-latek usłyszał w sumie 348 zarzutów związanych z oszustwem poprzez wprowadzanie do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi. Za dokonanie tych przestępstw może mu grozić do 8 lat więzienia.

CZYTAJ  26-latek zginął na trasie Ostrów - Krotoszyn (zdjęcia)

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zer
8 lat temu

mało jest takich w mieście? wystarczy prześć po sklepach…

8 lat temu

Robert

ll...p
8 lat temu

czy on miał na imie paweł?

3
0
Napisz co o tym sądziszx