Renowacja skweru na Raszkowskiej

Dobiegają końca prace przy skwerku na ulicy Raszkowskiej. W ramach zadania powstaje parking, zostanie też posadzona zieleń.

 +

Na części istniejącego terenu zaplanowano parking po dwóch stronach drogi, parking z kostki betonowej. W ramach zadania powstają 34 miejsca parkingowe, w tym także dla niepełnosprawnych. Jest także zbudowany kanał deszczowy.

 – Miejsce jest niezagospodarowane od lat, a dodatkowo przy Ostrowskim Centrum Kultury zwykle brakuje miejsc dla samochodów – postaramy się pogodzić te dwa zadania – podkreśla Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

Pozostała część istniejącego skweru nadal będzie przeznaczona pod zieleń. W ramach przetargu zaplanowano również posadzenie 5 drzew, jest chodnik i pojawią się ławki.

Termin wykonania prac do końca czerwca 2014 r.

CZYTAJ  Choinka rozświetli rynek

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zibi2
8 lat temu

Założę się że, będą tam stały auta 24h na dobę zapewne samych okolicznych mieszkańców… i tyle będzie z parkingu, a może ktoś mądry postawi znaki „parking do 3h” ???

Dominik
8 lat temu

Nie mam auta,bo mnie na to nie stać ale dobrze,że będzie takie miejsce do parkowania.Jak najbardziej jestem Za.Widać,że na mieście brakuje miejsca a parking w tym miejscu pasuje idealnie.Dobrze jak by w tym miejscu znalazło się parę dodatkowych na rowery + jakiś monitoring i będzie ok.

xxx
8 lat temu

Do tej pory mozna tam bylo parkowac sobie za free, a teraz napewno beda tam potrzebne karty parkingowe…

uśmiechnięty pysk
8 lat temu

matki będą miały gdzie pokuśtykać z maluszkami i powdychać świeże powietrze a biegające dzieciaczki miedzy bolidami w chowanego pobawić się .

4
0
Napisz co o tym sądziszx