Skradli 500 metrów…

Udostępnij
Tweet

Prawie 500 metrów miedzianych rur instalacji centralnego ogrzewania, skradli złodzieje z remontowanego budynku w Ostrowie Wielkopolskim. Sprawców tej kradzieży ustalili i zatrzymali policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej Komendy.

+

O podejrzanych mężczyznach często przebywających w remontowanym domu w Ostrowie Wielkopolskim, zawiadomił Policję jeden z pobliskich mieszkańców. Policjanci ustalili właściciela mieszkania, który po wejściu do środka stwierdził, że padł ofiarą kradzieży. Złodzieje wymontowali miedziane rury centralnego ogrzewania.

Pokrzywdzony oszacował, że złodzieje wycięli łącznie prawie 500 metrów rur. Ostrowscy kryminalni, którzy zajęli się tą sprawą, sprawdzali osoby wchodzące wcześniej w konflikt z prawem. Typowanie prawdopodobnych sprawców tej kradzieży szybko przyniosło oczekiwany rezultat.

Zatrzymanych zostało trzech mężczyzn w wieku od 20 do 22 lat. Policjanci ustalili, że w okresie maja i czerwca tego roku, złodzieje pojawiali się w remontowanym budynku kilkakrotnie, kradnąc za każdym razem miedziane rury. Trafiały one następnie na złomowisko.

Zatrzymani złodzieje są dobrze znani miejscowym stróżom prawa. Byli już notowani za kradzieże i włamania. Swoim przestępczym działaniem spowodowali starty na prawie 8 tysięcy złotych. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Co się dzieje z cenami paliw?
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pan
9 lat temu

8 tys za wyrwane rury ze sciany? Chyba 80 tys!

1
0
Napisz co o tym sądziszx