Lato zaskoczyło drogowców

Udostępnij
Tweet

Zazwyczaj to zima słynęła z tego, że lubiła zaskakiwać drogowców. W Ostrowie Wlkp. dzieją się nietuzinkowe rzeczy. U nas nawet lato potrafi zaskoczyć służby drogowe. Nie inaczej było dziś, gdy słoneczko przygrzewało. Wylane przed trzema laty dywaniki zwane fachowym żargonem: „powierzchniowym utrwalaniem” nie radzą sobie z upałami. Droga wręcz zrywała się.7

+

Ulice Kaliska od Grabowskiej do Shella, Konopnickiej przy Sklejkach i wiele innych było doraźnie potraktowanych emulsją asfaltową, na którą wysypano grysik. Kierowcy powinni doskonale pamiętać jak w pierwszych dniach od wykonania tego zabiegu kamyczki sypały się spod kół uderzając w przejeżdżające obok i za nami pojazdy. Technologia w swej prostocie zdawała egzamin, a jej główną cechą jest niska cena. Jednak niedodanie specjalnych substancji tzw. polimerów nie zwiększyło zakresu temperatur, w których ta nawierzchnia wytrzymuje.

Skutek dziś był taki, że przejeżdżające cięższe samochody zrywały zewnętrzną nawierzchnię, a to co zostało zerwane odpryskiwało na boki uszkadzając samochody. Służby drogowe dopiero w drugiej części dnia wysypały grysik, który ma minimalizować negatywne skutki. Przypomnijmy, że minionym roku była identyczna sytuacja. Wówczas wysypano piasek w najbardziej newralgicznych miejscach.

[jwplayer mediaid=”67808″]

 

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zderzenie peugeota i busa
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Taka prawda
9 lat temu

Jak unia dotuje budowę dróg od razu pięciokrotnie rośnie cena za masę asfaltową tłuczeń i robociznę nawet małe dziecko w Polsce wie że każdy doi te pieniądze jak może najgorsze jest to że jakość wykonania tych nawierzchni jest karygodna ! Niemcy maja dużo tańsza technologię budowy dróg i o dziwo tam asfalt się tam nie rozpuszcza !

luk
9 lat temu

k…wa jak ktoś papę dachową kładzie zamiast dobrą nawierzchnię asfaltową to się dziwić, gdzie firma która miała od nowa położyć nawierzchnie w ramach reklamacji, bo rok temu było to samo… liczę na to że tu Pan Prezydent też się tym zajmie.

Internauta
9 lat temu

Aaa no tak to jest jak się oszczędza na robieniu dróg 🙂 Przecież to nawet nie jest asfalt tylko sam lepik.

tomas
9 lat temu

rownież ulica Bema od Krotoszyńskiej do batorego podobne efekty lata…

mcj
9 lat temu

„Podsumujmy: droga się rozleciała, lakier na aucie obśrupany, ale za to jak pięknie i majestatycznie spier***ona robota! Uznajmy to za sukces i posypmy grysikiem drogę jeszcze raz – będzie co robić za rok.”
… pomyśleli ludzie w zarządzie dróg i przyznali sobie po premii za innowacyjne myślenie w pracy i skuteczną walkę z bezrobociem, oraz wspieranie małych przedsiębiorstw – w tym wypadku lakierniczych. 🙂

mateusz
9 lat temu

Zima lato za rok bedzie jesien. Ciekawe kto zaplaci za uszkodzenia lakieru samochodow np za mojego ML bo to troche kosztuje a nie bede placil za takiegoco patrzal pare groszy zaoszczedzic poprostu Frajer i teraz niech on pokrywa koszty napraw wszystkich samochodow

Hejt
9 lat temu

Szkoda, że Polaków zawsze zaskakuje pogoda. Nie ważne czy lato czy zima, a na takie rzeczy powinni być przygotowani.

robert
odpowiada  Hejt
9 lat temu

sprecyzuj to określenie „polaków”… bo chyba nie chodzi Ci że kierowcy powinni się przygotować??? bo jak?? polać drogę wodą przed przejechaniem?
ja już chyba wiem co miasto zrobi… posadzą drzewa…
drzewo = cień = niższa temp = to samo badziewie wytrzyma… jak tak się stanie to chyba się wyprowadzę stad haha

8
0
Napisz co o tym sądziszx