Czy obawa przed kredytem jest uzasadniona?

Kredyty są w dzisiejszych czasach bardzo zachęcającą ofertą, dlatego wśród całego społeczeństwa jest mnóstwo tych, którzy chętnie z nich korzystają.

Oprócz tego, iż możemy się w tym celu udać do banku istnieje jeszcze kredyt przez internet który powoli możemy spłacać nie obciążając zbytnio własnego budżetu. Pomimo tak dogodnych propozycji niektórzy ludzie nawet nie myślą o tego rodzaju rozwiązaniu i nawet w trudnych sytuacjach starają się pożyczyć wszędzie indziej, byle nie w banku. Z czego wynika obawa i dlaczego Polacy boją się takich zobowiązań?

Strach przed nieznanym

Jeśli ktoś nigdy nie zadłużał się w banku, oraz nie dowiadywał się na jakich warunkach kredyty są proponowane zazwyczaj obawia się, że może być ofiarą jakiejś manipulacji. Chociaż jest to myślenie błędne warto zauważyć, iż owy brak doświadczenia w kredytowaniu jest całkowicie usprawiedliwiony. Czasami lepiej być nastawionym sceptycznie niżeli zadłużać się bez opamiętania. Niemniej warto udać się do banku i zasięgnąć fachowych informacji niż żyć w przekonaniu, że kredyt to coś złego, a nas dotyczyć nie powinno. Głównym powodem wszelkich obaw jest to, iż boimy się, że nie podołamy w spłacaniu wcześniej wziętej pożyczki. Niestabilna sytuacja na rynku pracy powoduje, iż dzisiaj pracę mamy, a jutro możemy być wciągnięci do ewidencji bezrobotnych. Pożyczkę z banku przeznaczymy na wybrany cel po czym nie będziemy mieli środków, aby móc ją spłacić. Co prawda wszyscy jesteśmy w takiej samej sytuacji, a mianowicie nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć kolejnego dnia, dlatego czasami warto nastawić się bardziej optymistycznie do pomysłu zaciągnięcia kredytu.

Warto być optymistą

Jeśli nie jesteśmy obciążeni żadnymi zobowiązaniami w związku z bankiem, a przy tym posiadamy pracę na etacie nie ma sensu zadręczać się tym, iż nie podołamy spłatom. Optymistyczne podejście w tym przypadku bardzo się przydaje, podobnie jak pieniądze, które w ramach oferty kredytu otrzymamy. W dzisiejszych czasach pożyczkę możemy załatwić za pomocą internetu, a także nieodczuwalnie ją spłacać. Małe kwoty, które będziemy oddawać nie zaważą na naszym portfelu, natomiast cel zakupu danej rzeczy tudzież inwestycji zostanie osiągnięty.

CZYTAJ  Mocno pobity przy ostrowskim klubie

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Sprzątacz
7 lat temu

Polecam kredyty we Frankach szwajcarskich macie pewność że będziecie je spłacać do końca życia i jeszcze dłużej , a doradcy bankowi będą mieli z Was piękną i wysoką emeryturę .

olaf
8 lat temu

inwestycji to znaczy biorę kredyt na samochód do pracy ( np Taxi, dostawcze auto dla firmy ) który przynosi dochód to OK. ale telewizor 50 calowy w 10 metrowym pokoju albo telefon za 2 tys to nie jest inwestycja

mrb
8 lat temu

Co to za artykuł… Branie kredytu to życie ponad stan, a po co polacy je biorą? A no po to by kupic droższy, „lepszy” samochód czy telewizor od sąsiada… Nie stać Cię? Nie kupuj… Bo w efekcie zapłacisz za to jeszcze więcej. Bank nie pożycza za darmo, on też musi zarobić. Czy na prawdę w dzisiejszych czasach tak trudno ludziom odkładać pieniądze? Przecież raty kredytu to tak jak odkładanie tych pieniędzy tylko z %.

marjian
8 lat temu

Ooo, widać że artykuły sponsorowane weszły na Ostrow24.

4
0
Napisz co o tym sądziszx