Czy obawa przed kredytem jest uzasadniona?

Udostępnij
Tweet

Kredyty są w dzisiejszych czasach bardzo zachęcającą ofertą, dlatego wśród całego społeczeństwa jest mnóstwo tych, którzy chętnie z nich korzystają.

Oprócz tego, iż możemy się w tym celu udać do banku istnieje jeszcze kredyt przez internet który powoli możemy spłacać nie obciążając zbytnio własnego budżetu. Pomimo tak dogodnych propozycji niektórzy ludzie nawet nie myślą o tego rodzaju rozwiązaniu i nawet w trudnych sytuacjach starają się pożyczyć wszędzie indziej, byle nie w banku. Z czego wynika obawa i dlaczego Polacy boją się takich zobowiązań?

Strach przed nieznanym

Jeśli ktoś nigdy nie zadłużał się w banku, oraz nie dowiadywał się na jakich warunkach kredyty są proponowane zazwyczaj obawia się, że może być ofiarą jakiejś manipulacji. Chociaż jest to myślenie błędne warto zauważyć, iż owy brak doświadczenia w kredytowaniu jest całkowicie usprawiedliwiony. Czasami lepiej być nastawionym sceptycznie niżeli zadłużać się bez opamiętania. Niemniej warto udać się do banku i zasięgnąć fachowych informacji niż żyć w przekonaniu, że kredyt to coś złego, a nas dotyczyć nie powinno. Głównym powodem wszelkich obaw jest to, iż boimy się, że nie podołamy w spłacaniu wcześniej wziętej pożyczki. Niestabilna sytuacja na rynku pracy powoduje, iż dzisiaj pracę mamy, a jutro możemy być wciągnięci do ewidencji bezrobotnych. Pożyczkę z banku przeznaczymy na wybrany cel po czym nie będziemy mieli środków, aby móc ją spłacić. Co prawda wszyscy jesteśmy w takiej samej sytuacji, a mianowicie nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć kolejnego dnia, dlatego czasami warto nastawić się bardziej optymistycznie do pomysłu zaciągnięcia kredytu.

Warto być optymistą

Jeśli nie jesteśmy obciążeni żadnymi zobowiązaniami w związku z bankiem, a przy tym posiadamy pracę na etacie nie ma sensu zadręczać się tym, iż nie podołamy spłatom. Optymistyczne podejście w tym przypadku bardzo się przydaje, podobnie jak pieniądze, które w ramach oferty kredytu otrzymamy. W dzisiejszych czasach pożyczkę możemy załatwić za pomocą internetu, a także nieodczuwalnie ją spłacać. Małe kwoty, które będziemy oddawać nie zaważą na naszym portfelu, natomiast cel zakupu danej rzeczy tudzież inwestycji zostanie osiągnięty.

CZYTAJ  Po tym miejscu młodzież bez problemu dostanie pracę

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Sprzątacz
8 lat temu

Polecam kredyty we Frankach szwajcarskich macie pewność że będziecie je spłacać do końca życia i jeszcze dłużej , a doradcy bankowi będą mieli z Was piękną i wysoką emeryturę .

olaf
9 lat temu

inwestycji to znaczy biorę kredyt na samochód do pracy ( np Taxi, dostawcze auto dla firmy ) który przynosi dochód to OK. ale telewizor 50 calowy w 10 metrowym pokoju albo telefon za 2 tys to nie jest inwestycja

mrb
9 lat temu

Co to za artykuł… Branie kredytu to życie ponad stan, a po co polacy je biorą? A no po to by kupic droższy, „lepszy” samochód czy telewizor od sąsiada… Nie stać Cię? Nie kupuj… Bo w efekcie zapłacisz za to jeszcze więcej. Bank nie pożycza za darmo, on też musi zarobić. Czy na prawdę w dzisiejszych czasach tak trudno ludziom odkładać pieniądze? Przecież raty kredytu to tak jak odkładanie tych pieniędzy tylko z %.

marjian
9 lat temu

Ooo, widać że artykuły sponsorowane weszły na Ostrow24.

4
0
Napisz co o tym sądziszx