Wielkanocny weekend na drogach

Udostępnij
Tweet

Za nami wielkanocny weekend. Pomimo złych statystyk ogólnokrajowych, na drogach powiatu ostrowskiego święta minęły bezpiecznie. Ostrowska policja odnotowała 1 wypadek, w którym obrażenia odniosła jedna osoba.

Jak zawsze świąteczne dni i dobra pogoda, sprzyjały wyjazdom do rodziny i na wypoczynek. Nad bezpieczeństwem i przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego przez cały ten czas, czuwali ostrowscy policjanci, kontrolując m.in. trzeźwość kierowców i reagując na każde popełnione wykroczenie. Statystyka minionego weekendu na drogach powiatu ostrowskiego pokazuje, że może być bezpiecznie, na co w dużej mierze mają wpływ sami uczestnicy ruchu drogowego.

Od piątku 18 kwietnia, kiedy to rozpoczęły się pierwsze weekendowe wyjazdy, do wczoraj na drogach powiatu ostrowskiego odnotowano 1 wypadek drogowy, w którym obrażenia odniósł 25-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem Yamaha 25-latek, zderzył się z wyjeżdżającym z posesji samochodem marki Peugeot. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci wyjeżdżali też do 13 kolizji drogowych. Niestety nie obyło się również bez jazdy „na podwójnym gazie”. W tym czasie policjanci zatrzymali 9 nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą był 47-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który kierował rowerem mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Niewiele mniej miał 28-letni kierowca clio, zatrzymany do kontroli w Tarchałach Wielkich. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie znajdują się prawie 3 promile alkoholu.

Policjanci dziękują wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, którzy z odpowiedzialnością zachowywali się na drogach naszego powiatu i stosowali się do przepisów ruchu drogowego.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx