Działania prewencyjne „Wagarowicz”

Udostępnij
Tweet

Za kilka dni rozpocznie się świąteczna przerwa w szkołach. Pomimo tego dzielnicowi z ostrowskiej komendy sprawdzali w miniony piątek, czy młodzież szkolna nie zaczęła świętować wcześniej. To kolejne działania prewencyjne ostrowskiej Policji ukierunkowane na wagarowiczów.

Wagary, to często okazja do pierwszych kontaktów z alkoholem, narkotykami i dopalaczami. Nierzadko też młodzi ludzie wywołują awantury w miejscach publicznych, dopuszczając się czynów przestępczych. Częste opuszczanie zajęć lekcyjnych powoduje zaległości w nauce i sprzyja rozwijaniu się patologii społecznych.

Przeprowadzone przez dzielnicowych, kolejne w tym roku tego typu działania, mają zapobiegać patologiom i uświadomić młodzieży o obowiązku realizowania nauki w szkole. Policjanci kontrolowali rejony szkół, parków i pubów. Kontrolą objęte zostały również sklepy sprzedające alkohol. Policjanci sprawdzali czy sprzedawcy nie łamią zakazu sprzedaży alkoholu niepełnoletnim.

W trakcie działań policjanci wylegitymowali kilkudziesięciu uczniów. Teraz będą sprawdzać czy uczniowie w tym czasie powinni przebywać w szkole na lekcjach. Jeśli okaże się, że byli to wagarowicze, wówczas policjanci wyślą powiadomienia do rodziców i dyrektorów szkół.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Przeciwnicy przyszli zaatakować Tuska
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
I tak sie nie dowiesz
9 lat temu

No No wagarowiczów złapali , czujcię się jak CSI:Kryminalne Zagadki OsW haha

1
0
Napisz co o tym sądziszx