Narkotykowe zatrzymania

Ostrowscy policjanci zatrzymali w tym tygodniu pięć osób, które posiadały przy sobie narkotyki. W Polsce posiadanie narkotyków jest zabronione i stanowi przestępstwo. Zatrzymanych czeka odpowiedzialność przed sądem.

Pomimo coraz większej świadomości społecznej związanej z odpowiedzialnością karną za posiadanie środków odurzających wciąż wiele osób decyduje się na zakup narkotyków. Policjanci podczas wielu rutynowych kontroli ujawniają przy młodych zazwyczaj ludziach narkotyki. Większość z tych osób wie o tym, że ich posiadanie jest zabronione, lecz siła uzależnienia, chęć spróbowania, a czasem zaimponowania znajomym powoduje, że taka osoba naraża się na odpowiedzialność karną.

W tym tygodniu ostrowscy policjanci zatrzymali kolejnych młodych ludzi, którzy jak okazało się podczas kontroli, posiadali środki odurzające. Zatrzymane przez policjantów osoby są w wieku od 23 do 18 lat.  Czterech z nich to mieszkańcy powiatu ostrowskiego, w jednym przypadku zatrzymany mężczyzna pochodził z powiatu pleszewskiego. Znalezione przy nich substancje po przebadaniu testerami, wykazały obecność narkotyku. W większości były to niewielkie ilości marihuany, ale w dwóch przypadkach pojawiła się amfetamina o wadze ponad 5 gram.

Wśród zatrzymanych osób znalazła się 20-letnia dziewczyna, która kierowała samochodem. Policjanci nie tylko znaleźli przy niej marihuanę, ale po wykonaniu testu okazało się, że jest ona pod jej działaniem. W tej sprawie wypowiedzą się teraz biegli. Za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi utrata prawa jazdy i 2 lata pozbawienia wolności.

Wszyscy zatrzymani będą odpowiadać przed sądem za posiadanie narkotyków. Za przestępstwo takie grozi kara do 3 lat więzienia.

Trzeba mieć również świadomość, że także w dopalaczach mogą znajdować się substancje, które w świetle prawa są środkami odurzającymi i nikt nie zagwarantuje, że w dopalaczu, który lekkomyślnie kupiliśmy, takich środków nie będzie.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Tłum na koncercie - I Dzień Majostaszków (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx