Zniszczyli 7 aut

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców uszkodzenia mienia. Zatrzymani mężczyźni uszkodzili na jednym z parkingów w Skalmierzycach siedem samochodów. Za przestępstwo, którego się dopuścili, może grozić 5 lat więzienia.

Ten niewątpliwy przejaw wandalizmu miał miejsce wieczorem w miniony poniedziałek. Policjanci z Nowych Skalmierzyc, w trakcie nocnego patrolu, zwrócili uwagę na załączony alarm w jednym z zaparkowanych na ulicy samochodów. Chwilę później zauważyli uciekających z tego miejsca dwóch mężczyzn. Policjanci natychmiast ruszyli za nimi i w bezpośrednim pościgu uciekinierzy zostali zatrzymani.

Mundurowi sprawdzili stojące na parkingu auta. Okazało się, że siedem z nich nosi świeże ślady uszkodzeń. Samochody miały pourywane lusterka, maskownice wlewu paliwa i wycieraczki. Na kilku pojazdach policjanci ujawnili wgniecenia i zarysowania powłoki lakieru. Wszystko wskazywało na to, że uszkodzeń dokonali zatrzymani mężczyźni.

Policjanci przewieźli sprawców do policyjnego aresztu. Mężczyźni przyznali się do dewastacji samochodów i dzisiaj usłyszeli zarzuty. Wandalami okazali się mieszkańcy Skalmierzyc w wieku 23 i 19 lat. Swoim zachowaniem wyrządzili starty sięgające prawie 2 tysięcy złotych. Wyjaśniali, że powodem ich zachowania była nadmierna ilość wypitego wcześniej alkoholu. W chwili zatrzymania każdy z nich miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Za przestępstwo, którego się dopuścili, grozi 5 lat więzienia. Mężczyźni będą zapewne musieli również pokryć wyrządzone szkody. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych sprawców dozór policyjny.

POLECANE NEWSY
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
heh
7 lat temu

jak będe miał w przyszłości dzieci to z pewnością nie odmówię kupienia zabawki-samochodzika. jak widać na powyższym przykładzie brak samochodzika podczas dojrzewania chłopca może mieć negatywne skutki w przyszłości. stąd apel do rodziców\L kupcie dziecku chociaż jedną zabawkę o której marzy w dzieciństwie, a odmówcie sobie tego jednego browara który w przyszłości wypije wasze dziecko i wyłauje swój żal do was właśnie na samochodach. taka trauma z dzieciństwa może się odezwać, jak to w tym przypadku po zakończeniu fizycznego dorastania

1
0
Napisz co o tym sądziszx