Chcieli okraść automaty do gier. Zgarnęli… 8 zł

Udostępnij
Tweet

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali dwóch włamywaczy. Złodzieje tylko jednej nocy włamywali się dwukrotnie, okradając automaty do gier i biuro jednej z firm handlującej opałem. Teraz może im grozić 10 lat więzienia.

Włamania miały miejsce w ubiegłym tygodniu, w nocy z czwartku na piątek. Złodzieje weszli na teren jednej z posesji w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie znajdują się automaty do gier. Otwarte i zarazem puste pomieszczenie stworzyło okazję do , jak sądzili, łatwego zdobycia pieniędzy. Sprawcy włamali się do trzech automatów licząc na duży łup. Tym czasem, ku ich zdziwieniu, w maszynach znajdowało się tylko 8 złotych.

Ta noc nie mogła być stracona. Na ich celowniku znalazł się skład opału. Mężczyźni włamali się do biura firmy, skąd skradli kasetkę na pieniądze. Wydawało się, że tym razem szczęście im dopisało. Niestety, tu kolejne rozczarowanie – kaseta była pusta.

Sprawą włamań zajęli się ostrowscy kryminalni. Analiza lokalnego środowiska przestępczego, miejsca i sposób działania sprawców, z dużą dozą prawdopodobieństwa pozwolił im na wytypowanie sprawców. Zebrane informacje i zabezpieczone przez policyjnych techników ślady, potwierdziły ostatecznie ich przypuszczenia.

Włamywacze zostali wczoraj zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. 21 i 29-letni mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego są doskonale znani miejscowym policjantom. Byli już notowani za kradzieże i włamania. Noc z ubiegłego tygodnia nie przyniosła im oczekiwanych łupów. Może ich jednak drogo kosztować. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Poparzone niemowlę trafiło do Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx