Problemy z dziećmi

Udostępnij
Tweet

– Każde dziecko, tak jak rzeka, musi mieć jasno wyznaczone granice, w których funkcjonuje i wzrasta – mówi Violetta Miszkin Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, zapraszając na Dni Otwarte poradni także tych rodziców, którzy nie mają problemów ze swoimi dziećmi, ale po prostu chcą się o swoich pociechach jeszcze więcej dowiedzieć.

To już druga edycji dni otwartych, których pierwsza odsłona odbyła się w ubiegłym roku i spotkała z bardzo dużym zainteresowaniem rodziców.

– Dni otwarte są nie tylko dla tych rodziców, których dzieci mają problemy i trudności, ale dla tych, którzy chcieliby robić coś jeszcze lepiej, a mają niedosyt wiedzy lub zbyt mało czasu na fachową literaturę. Kierujemy zaproszenie dla tych, którzy po prostu chcą dużo więcej dowiedzieć się jak dziecko wychowywać, by było szczęśliwym, mądrym i dobrym człowiekiem. Nasze warsztaty to także okazja do tego, by pomóc rodzicom np. w budowaniu poprawnych relacji z dzieckiem – przekonuje dyrektor PPP.

zdjecie

Jak wynika z danych PPP najczęstsze problemy, z którymi przychodzą rodzice dotyczą spraw wychowawczych.  Rodzice mają trudności z określeniem granic i egzekwowaniem norm. Często to sami dostrzegają, ale nie wiedzą jak sobie z tym poradzić.

– Tymczasem dziecko potrzebuje norm, zasad i granic, wtedy czuje się bezpieczne i uczy się odpowiedzialności. Nie możemy dzieciom pozostawiać pełnej swobody, żeby się rozwijały same, bo mówiąc obrazowo dziecko jest jak rzeka musi mieć wyznaczone granice, w których powinno się obracać  – mówi V. Miszkin.

Problemem, który narasta to nadpobudliwość dzieci. Dla wielu rodziców trudności przysparza rozróżnienie czy nadpobudliwość ich dziecka oznacza zespół ADHD, z którymi trzeba inaczej postępować okazywać dużo większą cierpliwość czy nie.

– Sami zastawiamy się nad tym, gdzie jest ta przyczyna wzrostu przypadków nadpobudliwości, być może jest to też wynik tempa życia. Jednak jest dużo większa świadomość rodziców. Wielu widząc pierwsze niepokojące objawy samemu zaczyna szukać pomocy w literaturze, szybciej do nas trafiają. Diagnozujemy już dzieci w wieku 2 i 2,5 lat – mówi dyrektor PPP.

CZYTAJ  Strażacy powitali nowy wóz (zdjęcia)

W ostrowskiej PPP pracuje 19 specjalistów terapeutów, psychologów i logopedów. Dni otwarte placówki odbędą się w soboty:  5 i 12 kwietnia 2014 r. w godz. od 9:00 do 14:00. Szczegółowy program załączony w pliku poniżej.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx