Drzewa runą na domy?

Budowa ściezki rowerowej przy ulicy Limanowskiego wzbudza emocje. Do naszej redakcji zgłosił się jeden z mieszkańców posesji przed którą trwają roboty budowlane. Mieszkaniec zwrócił na kontrowersyjne wykonanie jednego z etapu prac. Mowa o podcięciu korzeni drzew, które rosną pomiędzy ścieżką rowerową, a pobliskimi domami. Ekipy budowlane obniżyły teren o kilkadziesiąt centymetrów. Po usunięciu ziemi okazało się, że w położeniu nawierzchni ścieżki rowerowej będą przeszkadzać korzenie drzew. Zapadła decyzja o ich ucięciu.

Okoliczni mieszkańcy obawiają się, że może to zaskutkować przewróceniem się drzew na ich posesję. Ich stanowisko potwierdza nie tak dawna historia z ulicy Kasprowicza, gdzie w czasie modernizacji chodnika również podcięto korzenie, a drzewa przy najbliższej wichurze przewróciły się. Na szczęście nikt tamtędy nie przechodził. Czy tym razem korzystając z nauki na cudzych błędach ktokolwiek wyciągnie wnioski?

Piotr Śniegowski z Powiatowego Zarządu Dróg zadeklarował, że przyjrzy się uważnie sprawie. Skontaktuje się również z inspektorem nadzorującym budowę. Dodatkowo podkreśla, że PZD wnioskował o wycięcie niektórych drzew, jednak zgody na to nie uzyskał. Wygląda na to, że dla niektórych urzędników bezpieczeństwo ludzi jest obce. Dzięki temu artykułowi łatwiej będzie można pociągnąć do odpowiedzialności urzędnika, który ewentualnie zaniechał swoich obowiązków i pośrednio przyczynił się do wypadku.

Wkrótce opiszemy kolejne kontrowersje związane z tą inwestycją.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Ale znalazł schowek dla skradzionego pojazdu
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx