Raport po nawałnicy – lipiec 2011

Nad ranem przeszła nawałnica. Strażacy z powiatu ostrowskiego odnotowali 13 zdarzeń. Wyjeżdżali do przewróconych drzew w miejscowościach: Raszków, Wysocko Wielkie, Kurów, Czekanów, Ostrów Wielkopolski, Śliwniki, Karski, Odolanów orazTrkusów.

W Ostrowie Wielkopolskim na ulicy Śmigielskiego drzewo przewróciło się na dwa samochody Opel Vectra i Renault Scenic. Uszkodzeniu uległy dach, przednia szyba, lusterka oraz drzwi. Wstępnie straty oszacowano na 3 tys. zł. Podobnie w skutkach zakończył się upadek drzewa na Forda Mondeo. Tam straty wyniosły ok. 5 tys. zł

Miejskie służby z pomocą strażaków zminimalizowały ryzyko przewrócenia się kolejnych drzew na ulicy Kasprowicza. Z pomocą spalinowej piły łańcuchowej znacząco przycięto drzewa, które zagrażały przewróceniem się. O niebezpieczeństwie związanych z tymi drzewami pisaliśmy już dwukrotnie:

https://www.ostrow24.tv/film/remont-chodnika-przyczyna-przewrocenia-sie-drzew

https://www.ostrow24.tv/gallery/remont-chodnika-o-wlos-od-tragedii

Służby zainterweniowały, bo na świeżo wyremontowanym chodniku wyrwały się płyty chodnikowe, co mogło być spowodowane naprężeniem korzeni chwiejącego się drzewa.

Otrzymaliśmy również szczegółowy raport z pracy OSP Skalmierzyce autorstwa Michała:

Czwartkowy poranek rozpoczął się bardzo pracowicie dla OSP-Skalmierzyce. Równo o godzinie 7:00 w Skalmierzycach rozległ się dźwięk syreny na miejscowej remizie wzywający tutejszych ratowników do działań związanych z usuwaniem skutków nawałnicy jaka przeszła nad naszym regionem.

W sile jednego zastępu GBA 2,5/23 STAR – 5 ratowników jednostka wyjechała do zdarzeń. Wszystkie zdarzenia jednostka odnotowała na terenie gminy Nowe Skalmierzyce. Powalone drzewa oraz zerwane konary blokowały wiele dróg w tym regionie. Pierwsze wezwania dotyczyły powalonych drzew na drodze ze Śliwnik w kierunku na Węgry, na tej drodze odnotowano kilka powalonych drzew. Po zakończeniu działań zastęp wrócił do bazy.

Po niespełna kilkunastu minutach po powrocie w jednostce ze Skalmierzyc ponownie rozległ się dźwięk syreny i jak łatwo się domyśleć były to kolejne wezwania do powalonych drzew na terenie gminy. Tym razem jednostka udała się do miejscowość Kurów, jednakże w drodze na miejsce zdarzenia jednostka ze Skalmierzyc natrafiła na na wypadek drogowy w Nowych Skalmierzycach przy pomniku Powstańców wielkopolskich gdzie starsza kobieta straciła panowanie nad pojazdem i ścinając przydrożny znak zjechała w żywopłot. Na szczęście kobiecie nic się nie stało a pojazd nie odniósł większych usterek. Kiedy zastęp OSP-Skalmierzyce dotarł do Kurowa napotkał tam na pewnego rodzaju trudność. W powalonym drzewie znajdowało się gniazdo pszczół co znacznie utrudniło zadanie i ratownicy musieli najpierw usunąć to gniazdo, a następnie wziąść się za usuwanie powalonego drzewa.

CZYTAJ  Beata Klimek nadal prezydentem!

Po zakończeniu działań ratownicy uzupełnili sprzęt na samochodzie i rozeszli się do domów.

Jeżeli macie zdjęcia lub filmy z nawałnicy, prześlijcie je do nas: [email protected]

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx