OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Śmierć zbiera żniwa na koniec kwietnia

Do dwóch wypadków z ofiarami śmiertelnymi doszło w piątek i sobotę na terenie powiatu ostrowskiego. W pierwszym wypadku doszło na terenie Gorzyc Wielkich przy ulicy Ostrowskiej. Ford Transit kierowany przez 42-letniego mieszkańca powiatu ostrzeszowskiego potrącił pieszego.

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Fordem Transitem na prostym odcinku drogi potrącił idącego prawą stroną jezdni mężczyznę. Niestety pieszy 54-letni mieszkaniec Gorzyc Wielkich zginął na miejscu.” – powiedział Artur Kurczaba, oficer prasowy ostrowskiej policji.

Kierowca Forda był trzeźwy. Policji wyjaśnił, że oślepił go jadący z naprzeciwka samochód i dopiero w ostatniej chwili zauważył pieszego.

Drugi wypadek miał miejsce w niedzielę o godzinie 8:00 rano. Małżeństwo jechało motorowerem marki Inca. Na skrzyżowaniu ulic Konopna i Spacerowa w Ostrowie Wlkp. zderzyli się z samochodem marki Opel Zafira. 78-letnia kobieta zginęła na miejscu, mężczyznę odwieziono do ostrowskiego szpitala. Obydwoje jechali w kaskach. Motorower był zarejestrowany w powiecie krotoszyńskim. Wstępnie policjanci ustalili, że 69-latek nie ustąpił pierwszeństwa osobówce. U kierującego Oplem alkomat wykazał 0.2 promila. Policja ustala szczegółowe okoliczności wypadku.

POLECANE NEWSY
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x