Potrąciła rowerzystkę i odjechała

Rondo bankowe jest miejscem przez które codziennie przejeżdżają tysiące aut. Do wielu niebezpiecznych sytuacji dochodzi w okolicy przejścia dla pieszych na ulicy Głogowskiej. Przechodzą tędy liczni mieszkańcy Ostrowa i powiatu. Jednak to nie jedyne miejsce, w którym możemy stracić zdrowie czy nawet życie.

Dużą ostrożność należy zachować wjeżdżając z ronda „bankowego” w ulicę Kościuszki. To tutaj czai na zmotoryzowanych kierowców pułapka w postaci przejazdu pieszo-rowerowego. Większość z kierowców wychodzi z założenia, że jest to tradycyjne przejście dla pieszych i żaden rozpędzony rowerzysta nie pojawi się nam zza krzaka przed maską auta. Nic bardziej mylnego. Do potrącenia rowerzystki doszło we wtorek o godzinie 12:55. 19-latka kierująca czerwonym Fiatem Punto potrąciła przejeżdżającą 23-latkę. Dziewczyna z Punto zatrzymała i zapytała się potrąconej czy wszystko jest w porządku. Ta, będąc w szoku, przytaknęła. Sprawczyni potrącenia odjechała w siną dal. Na szczęście świadkowie zapamiętali jej tablice rejestracyjne.

Rowerzystka miała obite kolano i z trudem mogła się przemieszczać. Jej rower miał również zostać uszkodzonym. Niezbędna była interwencja pogotowia ratunkowego. W tym czasie policjanci zaczęli namierzać sprawczynię potrącenia. Gdy już do niej dotarli, ukarali ją mandatem karnym w wysokości 250 zł.

Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, bo ilość rowerzystów wjeżdżających „na pewniaka” jest spora.

CZYTAJ  Czy trzeba płacić za psa do urzędu

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx