Ślisko na drogach. Szereg kolizji

Udostępnij
Tweet

W nocy z niedzieli na poniedziałek przymrozek przyczynił się do powstania śliskiej powierzchni na drogach. To poskutkowało szeregiem kolizji, do których doszło zarówno na terenie miasta jak i powiatu. 

Prezentujemy zdjęcia dwóch kolizji. Do pierwszej z nich doszło na obwodnicy Ostrowa Wlkp. Opel wpadł w poślizg, a następnie uderzył w barierkę energochłonną, która zapobiegła spadnięciu auta z wiaduktu. Przód, firmowej osobówki należącej do jednej z ogólnopolskich firm z branży mięsnej, został poważnie uszkodzony. Samochód musiał odbyć podróż na pokładzie pomocy drogowej. Strażacy zneutralizowali wyciek płynów eksploatacyjnych. Przypominamy, że na najczęściej na wiaduktach oraz mostach droga jest bardziej śliska. Należy zachować szczególną ostrożność.

Drugie zdarzenie miało miejsce w Daniszynie. Na łuku drogi zderzyły się dwie osobówki. Mazda na tablicach rejestracyjnych z powiatu ostrowskiego zderzyła się z Peugeotem 307 zarejestrowanym w powiecie krotoszyńskim. Mazda po zderzeniu czołowym wypadła z drogi. Strażacy z OSP Daniszyn do czasu przyjazdu policji z ostrowskiej drogówki, kierowali ruchem, który odbywał się wahadłowo.

Osoby podróżujące samochodami przewieziono do ostrowskiego szpitala.

od godz. 5:00 do godz. 9:00 wydarzyło się 5 kolizji drogowych m.in. we Franklinowie, Daniszynie Ostrów Wlkp. (ul. Sadowa, Paderewskiego, Kaliska). Przyczyną większości było nie dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków.  Na drogach jak można było zaobserwować było ślisko i niektórzy kierowcy nie radzili sobie z tymi warunkami. Apelujemy o rozwage na drogach, należy wziąć pod uwagę, że mamy już do czynienia z ujemnymi temperaturami i na jezdni zwłaszcza rano i pod wieczór może pojawić się cienka warstwa lodu. Przede wszystkim należy ograniczyć prędkość i zachować większą odległość od poprzedzającego pojazdu, co zwiększy bezpieczeństwo w przypadku hamowania.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Kierowcy już byli myślami na długim weekendzie?
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx