Zdarzenia drogowe 8-10 grudnia 2013 r.

Udostępnij
Tweet

Wypadek w Pawłowie (Tekst: bryg. Krzysztof Biernacki) (Zdjęcia 1-5: JRG PSP Ostrów Wlkp.)

W niedzielę 8 grudnia 2013 roku kilka minut przed godziną 19-stą, w miejscowości Pawłów (gm. Sośnie), najprawdopodobniej na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, doszło do wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych: VW Golf i Opel Omega. Osoby biorące udział w wypadku wyszły z pojazdów o własnych siłach jeszcze przed przybyciem na miejsce straży pożarnej. Działania strażaków z OSP Sośnie, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz założeniu opatrunku na ranę głowy jednemu z poszkodowanych, który został następnie przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Dalsze działania strażaków polegały na odłączeniu przewodów od akumulatorów i zakręceniu zaworu na butli LPG w jednym z pojazdów, kierowaniu ruchem oraz usunięciu pozostałości powypadkowych.

W akcji, która trwała prawie 5 godzin udział brały: 1 zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego oraz 1 zastęp OSP Sośnie (jednostka włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego).

W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległy przody obydwóch pojazdów.

——————————————————————-

Stłuczka w Ociążu (foto: 6-9; autor: widz Krystian)

Na drodze krajowej nr 25 łączącej Ostrów Wlkp. – Kalisz około godz. 11:00 doszło do zderzenia trzech aut. Kierowca VW Golfa jadąc w kierunku Kalisza  nie wyhamował i uderzył w dwa pojazdy.  Pierwszy z nich – Citroen Berlingo chciał skręcić w lewo na Kościuszków.  Drugi zatrzymał sie tuż za nim, a kierowca Golfa nie wyhamował i uderzył w tył Peugeota Partnera, a ten uderzył w tył poprzedzjącego go Citroena Berlingo, które zamierzało skręcić na Kościuszków. VW Golf po uderzeniu wylądował w rowie.

Kierujący Golfem otrzymał mandat w wysokości 300 złotych za spowodowanie kolizji. Dostał również 6 punktów karnych.

——————————————————————-

Autobus potrącił mężczyznę (foto: 10-14, redakcja)

We wtorek około godziny 15:00 w Raszkowie przy kościele autobus MZK – linia nr 5 – potrącił 47-letniego mężczyznę. Przewieziono go do szpitala. Potrącenie miało miejsce na przejściu dla pieszych. Potrącony mężczyzna był z dzieckiem. 41-letni kierowca autobusu był trzeźwy. Policja ustala okoliczności tego wypadku.

CZYTAJ  Będą wymieniać się ubraniami. Nowa akcja w hali arena

——————————————————————-

Osobówka uderzyła w głaz (foto: 15-18, redakcja)

40-letnia kobieta jechała wraz z dwójką dzieci (15 l. i 18 l.) na drodze łączącej Moszczankę i wieś Skrzebowa. Na łuku drogi osobówka marki Citroen Saxo w czasie mijania się z TIR-em wypadła z drogi i uderzyła w przydrożny głaz. Osobówka miała mocno uszkodzony prawy bok. Do szpitala zabrano wszystkie osoby z Citroena. U kierującej stwierdzono uraz głowy, a u jednej z pasażerek ogólne potłuczenia. Drugiej pasażerce nic się nie stało. Kobieta była trzeźwa.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx