Lodowisko – podsumowanie

Ponad 1500 osób skorzystało podczas dwóch tygodni ferii zimowych ze sztucznego lodowiska, które pojawiło się na Rynku w Ostrowie Wielkopolskim.

Lodowisko miało powierzchnię 300 metrów kwadratowych. Czynne było od połowy miesiąca do końca lutego. Na miejscu była wypożyczalnia łyżew.

– Tę inicjatywę traktowaliśmy w kategoriach sondażowych, mówiliśmy o tym zresztą od samego początku. Widać jednak wyraźnie, że ten sport wśród mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego cieszy się dużym zainteresowaniem. Pokazuje to frekwencja na sztucznym lodowisku w rynku, ale także zainteresowanie jazda na nartach czy łyżwach na terenie obiektu Piaski – Szczygliczka – mówi Radosław Torzyński, Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Zamontowanie sztucznego lodowiska na Rynku było możliwe dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego, spółek komunalnych i firmy Peugeot Sztukowski. O akcji „Lodowisko na ferie” informowało także 11 bilbordów w ramach akcji „Ostrów wspiera”.

– W tym roku lodowisko w Rynku miało – dzięki mroźnej pogodzie – konkurencję. Część mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego licznie korzystała z naturalnego miejsca do jazdy na łyżwach, czyli terenów na zalewie Piaski – Szczygliczka. To potwierdza, że warto zainteresować się budową tzw. mrożonej płyty w Ostrowie Wielkopolskim. Niewykluczone, iż pojawi się ona w Ostrowie Wielkopolskim już w przyszłym sezonie. Na razie szacujemy koszty. – dodaje Wojciech Białas, prezes Miejskiego Zakładu Zieleni w Ostrowie Wielkopolskim.

Sylwia Nowicka

 

CZYTAJ  Marlena Maląg: Dobro rodzin wyznacza kierunek naszych działań

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx