Nowe atrakcje na Piaskach

W czerwcu na Piaskach gotowa będzie „Wieża Mocy” z najdłuższym w Polsce zjazdem tyrolskim nad wodą. Trwają przygotowania do rozbudowy Parku Linowego w Ostrowie Wielkopolskim.  W drugim etapie pojawi się także część gastronomiczna. Do czerwca gotowy będzie również nasyp pod zorbę. To kolejny etap rozbudowy infrastruktury nad zalewem Piaski – Szczygliczka. Prace realizuje spółka Miejski Zakład Zieleni.

 

– Pierwszy bar pojawi się w maju 2009 roku. Budowle będą dwie, wykonane z drewna, wzorowane na styl góralski. Drugi bar najpóźniej do 15 czerwca stanie niedaleko plaży, wokół będą parasole. – mówi Wojciech Białas, prezes Miejskiego Zakładu Zieleni w Ostrowie Wielkopolskim.  – Trwają także prace przy powstaniu Wieży Mocy. Teraz jesteśmy na etapie kończenia projektu i uzyskiwania pozwoleń, sama budowa rozpocznie się w połowie maja.

Wieża Mocy to swoisty park linowy, ale zbudowany na stożku. Na jednej stronie będzie ścianka wspinaczkowa z czterema trasami, na pozostałych park linowy, z tym że zamontowany w pionie. Oprócz tego możliwy będzie skok bungee i najdłuższy zjazd tyrolką w Polsce, który łącznie będzie liczył około 600 metrów długości. Zjazd rozpoczynał się będzie z górnej platformy wieży, która będzie miała 15 metrów wysokości.

– 2008 rok na Piaskach pokazał, że warto prowadzić także tego typu inwestycje. Park Linowy odwiedziło kilka tysięcy osób. Ale to co powstało w minionym roku to dopiero początek inwestycji na tym terenie. Spółka MZZ ma kolejne plany. Będzie więc Wieża Mocy i najdłuższy zjazd tyrolką, pojawi się część  gastronomiczna. Piaski nadają się idealnie do wypoczynku i zimą i latem. Na kompleksową, natychmiastową  zmianę wizerunku tego miejsca spółka nie ma wystarczających środków, ale mam nadzieję, że z roku na rok atrakcji będzie przybywać. – dodaje Radosław Torzyński, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

CZYTAJ  Pożar w kościele. Wierni stanęli na wysokości zadania

Także w czerwcu będzie gotowy nasyp pod zorbing. Piaski zostały także doświetlone, a teren wyczyszczony z krzewów i zarośli. Z kolei pod koniec marca rozpoczną się prace konserwatorskie na istniejącej części Parku Linowego.  Sprzęt do asekuracji musi przejść odpowiednie atesty bezpieczeństwa.

 

– W kwietniu grupy zorganizowane będą mogły zgłaszać do Spółki, by zarezerwować przejście po trasach. Dla grup niezorganizowanych i wszystkich mieszkańców Park Linowy będzie czynny od 1 maja. – dodaje prezes MZZ.

Tylko w sezonie letnim z atrakcji na w Parku Przygód – na który składa się Park Linowy, wypożyczalnia sprzętu wodnego, kule do chodzenia po wodzie, zorba skorzystało blisko 10 tysięcy osób. Do Ostrowa Wielkopolskiego zjeżdżały osoby z całej Południowej Wielkopolski. Najmłodszy amator mocnych wrażeń miał 3,5 roku, najstarszy ponad 60.

 

Sylwia Nowicka

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx