Eurovia poszukuje pracowników

Udostępnij
Tweet

Aktualny wykaz stanowisk:

http://www.eurovia.pl/page,pra,id,89,idr,2,praca.html

 

Co najmniej 50 pracowników chce zatrudnić w pierwszym etapie firma Eurovia Polska SA, której zakład powstaje w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Osiedlowej. Należąca do największej na świecie grupy budowlanej VINC firma lokuje w Ostrowie swój zakład i chce w sumie zainwestować 15 mln złotych.

Negocjacje z firmą Eurovia trwały kilka miesięcy. Pozyskaniem tego inwestora zainteresowanych było kilka okolicznych samorządów, które starały się przyciągnąć m.in. ofertą tanich terenów inwestycyjnych. Ostatecznie Eurovia na miejsce inwestycji wybrała Ostrów. Zanim otrzymała pozwolenia na budowę firma musiała spełnić wszystkie niezbędne, wymagane prawem wymogi i decyzje środowiskowe.

Wybraliśmy Ostrów Wielkopolski jako miejsce naszej ekspansji w tej części Polski. Wpływ na tę decyzję miało dogodne położenia miasta i nasze plany dotyczące udziału w inwestycjach drogowych. Struktura terytorialna naszej firmy oparta jest na działalności trzech regionów, obejmujących swoim zasięgiem różne województwa Polski: Region Północny, Region Zachodni oraz Region Południowy – mówi Paweł Alejski, dyrektor Oddziału Wielkopolska któremu podlega zakład w Ostrowie. – Docelowo chcemy w ostrowskim przedstawicielstwie naszej firmy zatrudnić ok. 60 stałych pracowników. W miarę rozwoju firmy i zdobywania kolejnych kontraktów liczba ta na pewno się zwiększy. Zależy nam szczególnie na pracownikach z Ostrowa lub okolic, ponieważ tworzymy zakład budowy dróg który ma być firmą na stałe funkcjonującą w Ostrowie i związaną z Ostrowem. Pracę będą mogli u nas znaleźć fachowcy na każdym szczeblu struktury organizacyjnej: specjaliści – inżynierowie budownictwa, obsługa finansowa, ale także pracownicy budowlani. Już dzisiaj, na etapie budowy zakładu, zatrudniamy 13 pracowników mieszkających w Ostrowie, Jarocinie i Kaliszu. Z pewnością jesteśmy sprawdzonym i stabilnym inwestorem oraz pracodawcą. W ubiegłym roku zatrudniliśmy w skali całej Polski ponad 500 pracowników.

Firma nabyła działkę na terenach, które samorząd miejski skupuje i przygotowuje na potrzeby inwestorów.

CZYTAJ  Drewniane bele uderzyły w osobówkę

– Tereny przy ul. Osiedlowej są w naszej bazie ofert inwestycyjnych, które przedstawiamy zainteresowanym podmiotom. To również są obszary, które chcemy włączyć do Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zabiegamy o to w Ministerstwie Gospodarki – mówi Iwona Matuszczak Szulc, szefowa Biura Obsługi Inwestorów.

Głównym obszarem działań przedsiębiorstwa, które aktywnie działa od 2007 r. jest budownictwo drogowe i produkcja materiałów drogowych. Na terenie zakładu przy ul. Osiedlowej trwa już montaż specjalistycznych urządzeń i aparatury.

– Firma Eurovia to przykład na to, że czas kryzysu nie musi być czasem zastoju. Udaje się nam poprzez ofertę inwestycyjną poprzez tereny inwestycyjne stwarzać instrumenty do nowych miejsc pracy. Warto podkreślić, że firma Eurovia należy do tych inwestorów, którzy bardzo chętnie współpracują z miastem. Ważne jest to, że firma ma nie tylko swoje oczekiwania, ale widzi także potrzeby miasta, również te w zakresie zwalczania bezrobocia – mówi Radosław Torzyński, Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Firma Eurovia liczy przede wszystkim na realizację projektów drogowych. Z pewnością jedną z największych inwestycji będzie w najbliższym czasie realizacja drugiego etapu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. W najbliższym czasie zostaną również ogłoszone przetargi na budowę obwodnicy Koźmina, obwodnicy Kępna, trwa już procedura przetargowa na przebudowę drogi krajowej nr 8 na odcinku Wrocław – Psie Pole-Syców. Ale ambitne plany w obszarze drogownictwa ma także wiele samorządów w tym miasto Ostrów.

– Uruchomienie zakładu planujemy na przełomie maja i czerwca. Działamy jako główny wykonawca, ale także jako lider konsorcjum. Prowadzimy również złożone zadania w powiązaniu z innymi branżami i formami budowlanymi, współpracując zarówno z podmiotami samorządowymi, jak i prywatnymi. Inwestujemy w nowoczesne i bezpieczne technologie i takie będziemy wykorzystywać w ostrowskim zakładzie. Potwierdzeniem innowacyjności stosowanych technologii są liczne nagrody i wyróżnienia: w konkursie „O Nagrodę Ministra Infrastruktury” za materiały i surowce dla budownictwa drogowego , czy tegoroczna nagroda w konkursie „Najlepsze produkty” za autorskie technologie Rugovia, Microvia i Salvacim. – dodaje P.Alejski.

CZYTAJ  22-latkowi grozi do 10 lat więzienia

Przykładem tego, jakie standardy stosuje Eurovia jest inwestycja realizowana w konsorcjum, wspólnie z firmami Budkom z Kalisza i Sidrog Błaszki, na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – „Przebudowa drogi krajowej nr 8 na odcinku Syców-Bralin”, wartości ok. 24 mln zł oraz na zlecenie Wielkopolskiego Zarządu Dróg wojewódzkich „Budowa obwodnicy Grabowa nad Prosną w ciągu drogi wojewódzkiej nr 449” wartości ok. 19 mln zł.

Janusz Grzesiak

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx