105 urodziny Pani Ewy

105 urodziny obchodzi 21 marca 2009 roku mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego Pani Ewa Poczta. W przededniu urodzin z listem gratulacyjnym, kwiatami i prezentem wizytę dostojnej jubilatce złożył Prezydent Miasta Ostrowa Radosław Torzyński. – Życzę zdrowia, byśmy się spotkali na Pani 106 urodzinach – podkreślał.

W dowodzie osobistym w rubryce data urodzin jest: 21 marca 1904 rok. Pani Ewa – mimo 105 lat – cieszy się dobrym zdrowiem, nie przestrzega diety, nigdy poważnie nie chorowała, nie była w szpitalu. Od 28 lat jest wdową.

W dniu urodzin życzę Pani wiele miłości od najbliższych, zdrowia. Mamy takie drobne upominki m.in. filiżankę z herbem miasta, by mogła Pani sobie w niej wypić kawę lub herbatę. Cieszę się, że mimo iż mieszka Pani u córki w Sieroszewicach nie wymeldowała się Pani z Ostrowa Wielkopolskiego – mówił Radosław Torzyński.

Pani Ewa urodziła trzy córki, z jedną z nich mieszka dziś w Sieroszewicach. Doczekała się 9 wnuków, 13 prawnuków i 7 praprawnuków – najmłodszy ma niespełna roczek.

Teściowej nie może się nachwalić zięć Stanisław Teodorczyk, który podkreśla, że od 17 lat mieszkają razem i „nigdy dotąd się nie przemówili”.

Hobby Pani Ewy to wyplatanie pudełek i koszyków ze słomy. – Specjalnie przygotowanej – jak przekonywała Prezydenta Pani Ewa Poczta. – Przychodziły do mnie panie, chciały się uczyć, ale im nie zawsze wychodziło. Nie miały cierpliwości – mówiła.

Oprócz Pani Ewy urodzonej w 1904 roku mamy na naszym terenie panią, która urodziła się w 1905 roku, druga w 1906, kolejna w 1907 i najmłodsza z nich w lipcu będzie obchodzić setne urodziny. Czyli na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego mamy pięć osób, które przekroczyły granice stu lat. W ewidencji mieliśmy pana, który dożył setnych urodzin. Ale rzeczywiście jest tak, że dłużej żyją kobiety. – mówi Ewa Mielczarek, p.o. naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich w urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Sylwia Nowicka

POLECANE NEWSY

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx