Schronisko Alberta rozbudowane

Pralnia, suszarnia, kotłownia i lokal higieniczno – sanitarny. O te pomieszczenia wzbogaciło się Schronisko Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta w Ostrowie Wielkopolskim. Środki na rozbudowę bloku higieniczno – żywieniowego pochodziły z budżetu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.  >>

Mamy teraz tak potrzebne nam pomieszczenia jak pralnia, suszarnia, kotłownia, skład opału, pomieszczenia higieniczno – sanitarne. Z umywalni zbiorowej mogą mogły korzystać osoby niepełnosprawne, a to za sprawą drzwi bez progów, pojawiły się uchwyty ułatwiające korzystanie z urządzeń higieniczno – sanitarnych – mówi Emilia Szymendera, kierownik Schroniska.

Firma, która wygrała przetarg, wykonała także w ramach zadania w nowobudowanej części instalację elektryczną, instalację wodno – kanalizacyjną wraz z wyposażeniem ( w tym wanna kąpielowa, natryski, umywalki), instalacje CO. Zamontowano także dwa kotły stalowe, wodne przystosowanych do spalania węgla i miału opałowego.

Środki na remont pochodziły z budżetu miasta Ostrowa Wielkopolskiego. W ten sposób kompleksowo rozwiązujemy problemy lokalowe schroniska. Przybędzie nam powiększony obiekt, który będzie mógł nadal spełniać swe zadania – dodaje Stanisław Krakowski, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

– To nie jest nasz obowiązek, jednak bezdomność to problem społeczny, z którym akurat tutaj zmierzyła się organizacja pozarządowa. I tak jak sam obiekt został przekazany w użytkowanie schroniska, tak samo inwestycje są finansowane częściowo przez budżet miasta. – wyjaśnia prezydent Radosław Torzyński.

Zadanie pod nazwą „Dom pomocy dla bezdomnych mężczyzn – rozbudowa budynku o pomieszczenia higieniczno-sanitarne, pralnię, kotłownię oraz skład opału” realizowane było na przełomie 2008/2009 roku. Po zakończonej rozbudowie placówce przybyło ponad 90 metrów kwadratowych powierzchni. Koszt inwestycji to 401 tysięcy 323 złotych.

Sylwia Nowicka

POLECANE NEWSY
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x