Mniejsza kolejka do Żłobka Miejskiego

Zmniejsza się kolejka do Żłobka Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Jeszcze w ubiegłym roku na przyjęcie do placówki czekało ponad dwadzieścioro dzieci, teraz lista liczy tylko dziewięć nazwisk. – Listę udało się rozładować dzięki przesunięciom starszych grup do sąsiadującego ze żłobkiem Przedszkola nr 3 – mówi Beata Podsadna, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Od nowego roku szkolnego 2009/2010 do Żłobka Miejskiego uczęszczać będzie 60 dzieci. Na liście rezerwowej jest dziewięć nazwisk.

– Miejsca mogą się znaleźć w grupie najstarszej, dlatego, ze rodzice często zapisali swoje 2,5 letnie pociechy i do najstarszej grupy „żłobkowej” i do przedszkola. Wtedy zdarza się, że rodzice rezygnują ze żłobka i posyłają dziecko do przedszkola, albo zapisują „na zapas”, bo nie wiadomo co dalej z opiekunką czy babcią. – podkreśla Paweł Rajski, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Kadra w żłobku liczy kilkanaście osób. To pracownicy obsługi, pielęgniarki, opiekunki, kadra bardzo dobrze przygotowana. Żłobek od kliku lat cieszy się dużym uznaniem rodziców. W budynku żłobka znajduje się także przedszkole. Ono z kolei było niedociążone.

Dlatego właśnie w taki sposób moglibyśmy temu zjawisku zaradzić przenosząc w II semestrze 2009 roku starsze dzieci ze żłobka do Przedszkola nr 3. Popularność żłobka ma kilka przyczyn. Po pierwsze oznacza to, że coraz więcej kobiet decyduje się na powrót do pracy po urodzeniu dziecka. Po drugie coraz więcej dzieci rodzi się na terenie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i trzeci aspekt – cena za pobyt dziecka w żłobku jest bardzo przystępna. To około 200 złotych na miesiąc. – mówi Beata Podsadna, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Żłobek jest pod opieką miasta, stąd zgodnie z rozporządzeniem każdego roku w budżecie Ostrowa Wielkopolskiego są rezerwowane pieniądze na utrzymanie placówki. To jest około 400 tysięcy złotych rocznie. Żłobek z większego budynku przy ulicy Szkolnej został przeniesiony do mniejszego obiektu przy ulicy T.Jankowskiego w 2004 roku. Wnioskowała o to ówczesna Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej Ostrowa.

Sylwia Nowicka

POLECANE NEWSY
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x