Przepompownia Ścieków na sprzedaż

Udostępnij
Tweet

Tablice informujące o obiektach i terenach przeznaczonych na sprzedaż pojawiły się w kilku punktach na terenie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Tablica zawisła między innymi na budynku zabytkowej Starej Przepompowni przy ulic Raszkowskiej i Wańkowicza. – Chcielibyśmy, by obiekt był przeznaczony na cele kulturalno- gastronomiczne – podkreśla Radosław Torzyński, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Został ogłoszony drugi ustny nieograniczony przetarg na kupno nieruchomości. Nieruchomość, położona jest w terenie, który nie ma obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

W Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego gminy Miasto Ostrów Wielkopolski, teren ten oznaczony jest symbolem P- oznaczającym tereny, na których preferuje się skoncentrowaną działalność gospodarczą, bez prawa wznoszenia nowego mieszkalnictwa, magazyny, składy bazy (w tym bazy budowlane), większe zakłady naprawcze, usługi, obiekty i urządzenia obsługi technicznej miasta (zwłaszcza istotne dla miasta).

– Wcześniej kupnem zabytkowego obiektu zainteresowany był koncern McDonald’s. Kierownictwo na szczeblu krajowym było zainteresowane kupnem budynku wraz z przylegającymi działkami. Problem w tym, że przez część nieruchomości przebiegają tory i o ile polskie kierownictwo zaakceptowało tzw. służebność terenu, to już centrala w Ameryce na takie rozwiązanie się nie zgodziła. Obiekt jest więc ponownie wystawiony na sprzedaż. Ale zachowuje swoje przeznaczenie jako kulturalno – gastronomiczne. Trzeba podkreślić, że jest to budynek zabytkowy, wszelkie przeprowadzane w nim prace muszą być zaakceptowane przez Konserwatora Zabytków. Wcześniej na sprzedaż obiektu zgodę wydał Wojewódzki Konserwator Zabytków w Poznaniu – mówi Radosław Torzyński, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Nieruchomość położona jest w centrum miasta Ostrowa Wielkopolskiego, bezpośrednio przy zbiegu ulicy Raszkowskiej i ulicy Wańkowicza. Działka nr 14/2 jest niezabudowana, posiada bezpośredni dostęp do ul. Wańkowicza. Drogi te są publiczne, utwardzone asfaltem. Kształty działek są nieregularne. Działka nr 15/3 zabudowana jest budynkiem wolnostojącym o ogólnej powierzchni użytkowej 634,84 m2. Budynek wyposażony jest w przyłącza: energii elektrycznej, wody, gazu, kanalizacji oraz centralnego ogrzewania.

– Cena została ustalona w sposób najbardziej Wyłączyliśmy działkę, co do której roszczenia zgłosiły PKP. Staramy się rozpropagować informację, że obiekt jest przeznaczony na sprzedaż, na budynku pojawiła się plansza z informacja o sprzedaży. Jest dość duże zainteresowanie kupnem obiektu. Niewykluczone, że cena w przetargu będzie wyższa od tej wyjściowej. – dodaje R.Torzyński.

Stara Przepompownia została zbudowana w 1909 roku, secesyjna, zbudowana w manierze charakterystycznej dla architektury willowej, od samego początku planowana była jako przepompownia. Przyozdobiona jest zabytkowymi witrażami przedstawiającymi ostrowskie budynki związane z gospodarką komunalną (ratusz, gazownię, wodociągi).

Przetarg zakończy się 30 czerwca 2009r. Cena wywoławcza (netto) wynosi 595 tysięcy złotych.

Sylwia Nowicka

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx