OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Rozgoryczeni fani żużla

W dniu 19 lipca 2009 r. o godzinie 18.00 miał się rozpocząć mecz żużlowy pomiędzy drużynami Intaru Ostrów a Startem Gniezno. Z uwagi na zły stan toru sędzia przełożył czas rozpoczęcia zawodów na godz. 19.00.

Ponieważ o tej godzinie zawodnicy na tor także nie wyjechali a ze strony organizatorów nie było jakiejkolwiek informacji, wśród kibiców przebywających na stadionie pojawiało się zdenerwowanie i niezadowolenie z tej sytuacji. Ostatecznie około  godziny 20.00 ogłoszono, że mecz się nie odbędzie, albowiem zawodnicy obydwu drużyn odmówili wyjazdu na tak przygotowany tor. Sędzia ogłosił obustronny walkower. Po tej decyzji wśród kibiców zapanowało silne wzburzenie. Pod parkiem maszyn zgromadziła się grupa około tysiąca osób, która głośnymi krzykami wyrażała swoje niezadowolenie i dezaprobatę pod adresem działaczy klubowych i samych zawodników, żądając jednocześnie zwrotu pieniędzy za zakupione bilety. Nie doszło do żadnej bójki pomiędzy kibicami miejscowymi a kibicami drużyny przyjezdnej. Będący na miejscu policjanci wykonywali czynności zmierzające do zapewnienia porządku i bezpieczeństwa publicznego. Nie miały miejsca żadne starcia pomiędzy kibicami a policją, nie zostały użyte środki przymusu bezpośredniego, w tym także w postaci gazu łzawiącego. Do Komendy Policji została doprowadzona jedna osoba, która nie stosowała się do poleceń wydawanych przez służby ochrony i policjantów. Mężczyzna po wylegitymowaniu został zwolniony do miejsca zamieszkania. W związku z zaistniałą sytuacją nikt nie został zatrzymany. Z czasem kibice stopniowo rozeszli się.

Powyższe wydarzenia spowodowane zostały m.in. brakiem rzetelnej informacji ze strony organizatorów zawodów dla kibiców i służb porządkowych.  W tej sprawie Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim wystosuje do zarządu Klubu Motorowego Ostrów stosowne pismo, w celu niedopuszczenia do powtórzenia się podobnej sytuacji w przyszłości.

źródło: policja w Ostrowie Wlkp.

 

POLECANE NEWSY
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x