Pierwszy statek już stoi

Udostępnij
Tweet

Pierwszy – mniejszy – plac zabaw jest już gotowy. Do końca września nad Zalewem Piaski Szczygliczka powstaną dwa nowoczesne place w kształcie statku. Tym samym do lamusa odchodzi era wysłużonych metalowych huśtawek i drabinek. Środki na place zabaw miasto pozyskało z programów unijnych.

Mały plac zabaw powstał od strony ulicy Strumykowej w miejscu dawnego 30-letniego placu. Ma blisko 200 metrów kwadratowych powierzchni ( wymiary 16m x 12m).

Na placu są m.in. trzy wieże kwadratowe z daszkiem dwuspadowym, cztery wieże bez dachu, dwie małe zjeżdżalnie i jedna duża, pomost stały z klockami wiszącymi, dwie ścianki wspinaczkowe, koło sterowe oraz burty boczne wraz z otworami widokowymi – mówi Wojciech Białas, prezes Miejskiego Zakładu Zieleni w Ostrowie Wielkopolskim.

Drugi plac zabaw będzie trzykrotnie większy, powstanie na powierzchni 600 metrów kwadratowych ( wymiary 30m x 20m). Duży statek ma mieć na wyposażeniu orle gniazdo z masztem, dziób żaglowca, podesty z poręczami, armaty, małe zjeżdżalnie, trap, schodki. Kształtem będzie przypominać żaglowiec, wieża sterowa będzie zadaszona, zamontowane będą koła sterowe, dwie zjeżdżalnie: duża podwójna i duża falista, ścianka wspinaczkowa. Wewnątrz statku będzie m.in. piaskownica podwójna z mostkiem oraz huśtawki. Do tej pory w odnowienie infrastruktury spółka Miejskie Zakład Zieleni – której podlega obiekt – włożyła blisko milion złotych.

Wartość całego projektu to 1 709 806,41 zł, z czego ponad 1,1 mln. zł to kwota dofinansowania, a ponad 500 tys. zł wkład własny miasta. Z pozyskanych przez Miasto Ostrów Wielkopolski środków unijnych wybudowane zostaną dwa duże i nowoczesne place zabaw, pomost, postanie mała architektura. Te inwestycje zrealizowane zostaną do 30 września tego roku – dodaje Stanisław Krakowski, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Projekt nosi nazwę „Modernizacja obiektu rekreacyjno-sportowego „Piaski-Szczygliczka” w Ostrowie Wielkopolskim dla podniesienia atrakcyjności turystycznej miasta i okolic” współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

CZYTAJ  Kto winien: BMW czy C*ganka?

– Ożywienie Piasków Szczygliczka to był najważniejszy cel najpierw naszych planów, a teraz konkretnych działań inwestycyjnych. Rozpoczęto od systemu nawodnień, i parku linowego a teraz stopniowo wzbogacamy ofertę tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Place zabaw są przygotowane z myślą o rodzicach, którzy przychodzą na Piaski ze swoimi pociechami. Zainteresowanie jakim się cieszy pierwszy najmniejszy plac pokazuje, że wybór tej konkretnej inwestycji to był dobry pomysł. Piaski prezentują już zupełnie nowe oblicze, a zapewniam, że to nie koniec. Warto odwiedzać to miejsce i samemu obserwować jak się zmienia – mówi Radosław Torzyński Prezydent Ostrowa.

źródło:

Sylwia Nowicka

Urząd Miejski w Ostrowie Wlkp.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx