Duży statek na Piaskach

Powstaje duży plac zabaw nad Zalewem Piaski – Szczygliczka. Nowoczesny plac w kształcie statku zastąpi wysłużone metalowe huśtawki i drabinki. Plac będzie mieć 600 metrów kwadratowych. 1 milion 100 tysięcy złotych na rozwój bazy na Piaskach miasto pozyskało z programu Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Duży plac zabaw będzie na powierzchni 30 na 20 metrów, będzie zajmował powierzchnię 600 metrów kwadratowych. Duży statek ma już zamontowane dwa orle gniazdo z masztem, podesty z poręczami. Kształtem duży plac zabaw przypominać będzie żaglowca, wieża sterowa będzie zadaszona, zamontowane będą koła sterowe, dwie zjeżdżalnie: duża podwójna i duża falista oraz ścianka wspinaczkowa.

Wewnątrz statku będzie m.in. piaskownica podwójna z mostkiem oraz wydzielone huśtawki. Na statku będą zamontowane armaty, małe zjeżdżalnie, trap, schodki.

– Duży plac zabaw będzie gotowy do końca września 2009 roku – mówi Wojciech Białas, prezes MZZ.

Wartość całego projektu to 1 709 806,41 zł, z czego ponad 1,1 mln. zł to kwota dofinansowania, a ponad 500 tys. zł wkład własny miasta. Jest już gotowy mały plac zabaw o powierzchni blisko 200 metrów kwadratowych ( wymiary 16m x 12m).

Zainteresowanie najmłodszych tym miejscem zabaw jest ogromne. Okazuje się, że nowoczesne place zabaw były strzałem w dziesiątkę. To idealne miejsce nie tylko na zabawę dla najmłodszych, ale także na spacery dla całych rodzin, dlatego już wkrótce pojawi się tu mała architektura – dodaje Radosław Torzyński, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Jeszcze w tym roku na Piaskach przybędzie ponad 70 ławek, 50-metrowy pomost, pojawią się stojaki do rowerów. W przyszłym roku wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy, ścieżka dla rolkarzy oraz boisko wielofunkcyjne.

Projekt nosi nazwę „Modernizacja obiektu rekreacyjno-sportowego „Piaski-Szygliczka” w Ostrowie Wielkopolskim dla podniesienia atrakcyjności turystycznej miasta i okolic” współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

CZYTAJ  Po pijaku rozbiła auto teścia

źródło:

Sylwia Nowicka

Urząd Miejski w Ostrowie Wlkp.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx