Remont targowiska rozpoczęty

Ruszył długo oczekiwany remont targowiska przy ulicy Głogowskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Modernizacja będzie prowadzona etapami i ze względu na koszty i na możliwość prowadzenia handlu przez kupców. Spółka Targowiska Miejskie i Holdikom SA na pierwszy etap prac wydadzą 1 milion 200 tysięcy złotych.

Pierwszy etap modernizacji obejmie jeden sektor czyli około tysiąc metrów kwadratowych placu.

– Kupcy na targowisku zasługują na to, by pracować w lepszych warunkach, ale także klienci oczekują, by targowisko się zmieniało. Swoje oczekiwania maja także mieszkańcy okolicznych bloków. Długo zapowiadana modernizacja targowiska ruszyła i to jest swoisty próbnik, czy będzie zainteresowanie i kupców i kupujących – mówi Radosław Torzyński, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Kupcy, którzy tam handlowali zostali rozlokowani w innych punktach targowiska, W dni targowe, czyli w poniedziałek, czwartek i sobotę parking od strony ulicy Głogowskiej będzie wyłączony z ruchu. W te dni będą tam handlować kupcy, którzy do tej pory zajmowali miejsce remontowanego sektora.

– Pierwsze koparki na teren targowiska wjechały dziś 2 listopada 2009 roku. Firma, która wygrała przetarg, ma zgodnie z zawartą umową 80 dni na wykonanie modernizacji, chyba, że mroźna zima pokrzyżuje plany. Kupcy, którzy handlowali na modernizowanym właśnie sektorze korzystają z miejsc zastępczych. Co obejmuje modernizacja? Teren będzie zadaszony, powstaną toalety, teren będzie uzupełniony we wszelkie media, pojawi się oświetlenie i nowa nawierzchnia – mówi Piotr Maraszek, prezes spółki Targowiska Miejskie SA w Ostrowie Wielkopolskim.

W pierwszym etapie zdejmiemy kostkę betonową, następnie usypywanie ziemi, wykorytowanie, wylanie ław, powstanie toaleta. W połowie listopada przyjadą na teren budowy prefabrykowane stropy ze słupami, a w połowie grudnia – drewno klejone – konstrukcja dachu – dodaje kierownik prac budowlanych Marta Kanafa.

Targowisko ma około 14 tysięcy metrów kwadratowych. Handluje na nim około 800 osób z całego regionu. Remont – w zależności od tego jak ciężka będzie zima – może potrwać do potrwać do końca stycznia 2010 roku.

CZYTAJ  Pożar samochodu na stacji paliw

– Osoby starsze i matki z wózkami narzekały na ciasnotę, kierowcom z kolei brakuje przede wszystkim miejsc do parkowania. Przedstawicielami Stowarzyszenia Handlowców, z którymi i spółka Holdikom i miasto prowadziło rozmowy, zgadzają się na etapowanie prac, tak by mimo prac handel w tym miejscu mógł się odbywać – dodał Zastępca Prezydenta Ostrowa Stanisław Krakowski.

Wykonawcą remontu jest firma PPHU PERFEKT z Leszna. Firma wyłoniona została w drodze przetargu.

źródło:

Sylwia Nowicka

Urząd Miejski w Ostrowie Wlkp.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx