I Mistrzostwa Ostrowa na tartanie

„I Mistrzostwa Ostrowa na Tartanie” odbyły się 18 września 2010 na stadionie KS Stal. W zawodach wzięło udział ponad 80 zawodniczek i zawodników z kilkunastu miejscowości z Wielkopolski i Dolnego Śląska. Najliczniej reprezentowane kluby, obok gospodarzy czyli Stali Ostrów, były: UKS 12 Kalisz, LKS OSiR Pleszew i AZS AWF Poznań.

Najbardziej utytułowaną zawodniczką imprezy była Martyna Świerczyk – wielokrotna medalistka mistrzostw kraju w różnych kategoriach wiekowych. W ekipie ostrowskiej Stali czołową postacią była Ewa Rosiak, tegoroczna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów w skoku w dal. Na nowym obiekcie uzyskano kilka bardzo wartościowych wyników.

Dzięki wsparciu sponsorów wszyscy medaliści otrzymali oprócz medali upominki. Ponadto uhonorowano najlepszych zawodników Mistrzostw.

Najlepszą zawodniczką zawodów została Martyna Świerczyk, która zwyciężyła w biegu na 100 m. z czasem 12,27 s. oraz w biegu na 400 m. z rezultatem 61,08 s.
Najlepszą zawodniczką z Ostrowa została Ewa Rosiak zwyciężczyni konkursu skoku w dal – 5,66 m. oraz wicemistrzyni w biegu na 100 m. – 12,61 s.
Puchar dla najlepszej młodziczki zawodów otrzymała Roksana Podlewska, która w skoku w dal zajęła II miejsce z wynikiem 5,13 m. a w biegu na 100 m. zajęła III m. – 12,84 s. (w eliminacjach).

W kategorii mężczyzn najlepszym zawodnikiem imprezy uznany został Krzysztof Perz – AZS AWF Wrocław zwycięzca biegu na 1500 m. – 4.22,97 s. oraz wicemistrz w biegu na 400 m. – 51,71 s.
Najlepszym „Ostrowianinem” został uznany Adam Kowalski – zwycięzca konkursu skoku w dal – 6,87 m.

Natomiast puchar dla najlepszego młodzika odebrał Artur Sikora – piąty zawodnik w biegu na 400 m. oraz szósty zawodnik w biegu na 1500 m.

Na wyróżnienie zasługują również: zwyciężczyni konkursu skoku wzwyż – Monika Wawrzyniak z Orkana Września – 1,60 m., zwyciężczyni pchnięcia kulą – Anna Lewera z LKS OSiR Pleszew – 8,75 m. oraz zwycięzca biegu na 100 m. – Maciej Kubiak z UKS 12 Kalisz – 11,15 s.

Zawody były bardzo dobrze zorganizowane. Należycie zadbano o ceremoniał. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Prezes KS Stal – Izabela Kaczmarek, która podziękowała organizatorom zawodów oraz życzyła zawodnikom dobrych wyników. Miłą niespodziankę sprawił Prezes Gazety Ostrowskiej – Sławomir Majusiak, który przyprowadził na stadion jednego z najlepszych w historii światowej lekkoatletyki zawodnika – portugalczyka – Paulo Gurrę – pięciokrotnego mistrza Europy i wicemistrza Świata w biegach przełajowych.

Przy okazji warto dodać, iż Sławomir Majusiak jest jedynym w historii Ostrowa lekkoatletą, który zdobył medal podczas Mistrzostw Europy Seniorów. Był to brązowy medal w biegu na 5000 m. wywalczony w 1990 r. w Splicie.