Ostrowianin skradł 4 miliony

Udostępnij
Tweet

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu skierowała w dniu 15 października 2010r. do miejscowego Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko 37 – letniemu mieszkańcowi Ostrowa Wlkp., podejrzanemu o dokonanie kradzieży pieniędzy w kwocie 4 050 000 zł.

Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od lipca 2007r. do listopada 2009r. w Kaliszu, jako prezes zarządu miejscowej spółki, działającej na terenie powiatu kaliskiego, dokonał z rachunku bankowego spółki kilkudziesięciu osobistych wypłat gotówkowych oraz kilku przelewów pieniędzy na rzecz należącej do niego firmy, na łączną kwotę 4 050 000 zł., którą zagarnął dla siebie na szkodę udziałowców spółki. Dodatkowy zarzut dotyczy następnego, w celu ukrycia kradzieży, podrobienia dokumentów i posłużenia się nimi. Powyższe sfałszowane dokumenty, jak opisano w zarzucie, przedłożył on członkom spółki w celu potwierdzenia, że wskazane w nich środki są zgromadzone na rachunku bankowym.

Z dokonanych ustaleń wynika, iż oskarżony, posiadając pełne zaufanie właścicieli spółki, otrzymał upoważnienie do dokonywania transakcji na rachunkach bankowych spółki. Wykorzystując powstałą sytuację oskarżony, jak ustalono, zagarnął w sposób opisany w zarzucie wskazaną w nim kwotę. Dokonana analiza rachunków bankowych oskarżonego wykazała, że zagarnięte pieniądze inwestował on za pośrednictwem domów maklerskich.

Działanie zmierzające do ustalenia wykorzystania zagarniętych pieniędzy są nadal kontynuowane w ramach odrębnego postępowania.

Wobec podejrzanego, poszukiwanego początkowo listem gończym, zastosowane zostało, po jego zatrzymaniu w dniu 25 czerwca 2010r., tymczasowe aresztowanie.

Czyny zarzucane oskarżonemu zakwalifikowano m.in. jako przestępstwo z art. 278 § 1 kodeksu karnego (kradzież), popełnione w odniesieniu do mienia znacznej wartości (art. 294 § 1 kodeksu karnego), zagrożone karą od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  W hali arena przeprowadzono chrzest
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx