Schetynówka dla Ostrowa – remont Kordeckiego i Różanej

Udostępnij
Tweet

Jest niemal pewne, że Ostrów Wielkopolski otrzyma dofinansowanie na remont ulic Różanej i Kordeckiego. Przygotowany przez miasto wniosek został dobrze oceniony i znalazł się na 15 miejscu na liście projektów zgłoszonych do dofinansowania w ramach tzw. „schetynówek” czyli Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. 

Wnioskowaliśmy o blisko 1,5 miliona złotych. Nowa nawierzchnia powinna pojawić się na odcinku od Mostu Odolanowskiego do ul. Chłapowskiego a na skrzyżowaniu ul. Traugutta i ul. Kordeckiego pojawią się światła. Jesteśmy na 15 miejscu na 24 wstępnie przyznane  wnioski, ale dopóki nie będzie oficjalnego ogłoszenia i podpisanej umowy, to mówimy w trybie przypuszczającym . Byłaby to trzecia realizacja drogi na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych czyli tzw. schetynówek. Wczesniej z tego programu zmodernizowaliśmy ulicę Topolowa i kończymy przebudowę ulicy Staroprzygodzkiej  – mówi Stanisław Krakowski, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

—————————————————————————

ogłoszenie płatne

—————————————————————————–

Do 8 listopada wnioskodawcom przysługuje prawo wniesienia. pisemnych zastrzeżeń do opublikowanej listy rankingowej. Po ich rozpatrzeniu kolejność wniosków na liście rankingowej może ulec zmianie. Również z uwagi na limit środków przeznaczonych dla gmin i powiatów, wynoszący 39 745 tys. zł, kwota dofinansowania dla ostatnich wniosków z list rankingowych może ulec zmniejszeniu.

Ostateczne listy rankingowe wniosków wyłonionych do dofinansowania, po rozpatrzeniu zastrzeżeń, zostaną opublikowane do 15 listopada, a następnie przedstawione ministrowi spraw wewnętrznych i administracji do zatwierdzenia.

źródło:

Urząd Miejski w Ostrowie Wlkp.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Po tym miejscu młodzież bez problemu dostanie pracę
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx