Hala według młodych architektów

Nie tylko radnych miejskich zajmuje problematyka zagospodarowania terenów powojskowych przy ul. Kolejowej, na których docelowo ma powstać hala sportowo – widowiskowa. Pomysły na zagospodarowanie tego terenu pojawiają się w głowach młodych architektów i są inspiracją do powstania prac dyplomowych.

Trybuny na 3 tysiące miejsc, ścianka wspinaczkowa, sale konferencyjne – to tylko niektóre z koncepcji zastosowanych w projekcie wielofunkcyjnej hali widowiskowo – sportowej, który stał się przedmiotem pracy dyplomowej Aleksandry Koniecznej z Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej. Hala miałaby się mieścić na terenach powojskowych przy ul. Kolejowej.

– Hala widowiskowo – sportowa ma być przeznaczona głównie do celów sportowych. Projekt zakłada maksymalne wykorzystanie hali nie tylko w ciągu dnia, ale także w ciągu nocy. Hol, mogłyby być wykorzystywany zarówno do celów kulturalnych, jako miejsce spędzania wolnego czasu. Natomiast sama hala widowiskowo-sportowa to przestrzeń dla wydarzeń sportowych, targów, koncertów. Znajdują się tam trzy boiska do piłki ręcznej, są sale konferencyjne oraz bufet – mówi A. Konieczna.

Najważniejszym założeniem projektowym było maksymalne otwarcie terenu i udostępnienie go mieszkańcom. Wykorzystanie potencjału działki wynikającego z jej położenia, stworzenie nowej jakości przestrzeni miejskiej, do której mieszkańcy zaglądają nie tylko okazjonalnie podczas masowych imprez, ale na co dzień m.in. poprzez skróty i przejścia łączące dworce z centrum miasta.

– Ostrów wraz z regionem od kilku lat przeżywa renesans w gospodarce, prężnie rozwijają się małe przedsiębiorstwa, upada mit zaściankowego małego miasteczka. Młodzi ludzie coraz chętniej decydują się na powrót do rodzinnego Ostrowa. Budowa obiektu o nowoczesnej architekturze ma dać wydźwięk tych zmian, ma być także impulsem dla mieszkańców do kreatywnego rozwiązywania problemów i odwagi w podejmowaniu decyzji o kształtowaniu najbliższego sobie otoczenia – podkreśla A. Konieczna.

CZYTAJ  BMW wjechała do rowu. Znamy przyczynę

Pomysł na projekt wielofunkcyjnej hali sportowo – widowiskowej był jednym z trzech tematów dotyczących zagospodarowania przestrzennego, który A. Koniecznej zaproponował Radosław Torzyński Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

– Wskazałem tematy dotyczące przyszłościowych, realnych inwestycji realizowanych w Ostrowie. Jednym z nich był projekt hali widowiskowo – sportowej na terenach powojskowych. Niewykluczone, że sugestie zawarte w projekcie Aleksandry Koniecznej będą wykorzystane w docelowym już projekcie na halę – mówi prezydent Torzyński.

źródło:

Karolina Pająk

Urząd Miejski w Ostrowie Wlkp.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx