Lekarka z AH1N1

W ostatnich dniach stwierdzono wykryto wirusa AH1N1 u jednej z lekarek z Ostrowa.  Jest to pierwszy w Ostrowie udokumentowany przypadek zachorowania na tę odmianę wirusa grupy.

Lekarka pragnąca zachować anonimowość powiedziała nam w rozmowie telefonicznej, że w sposób nadzwyczaj dokuczliwy objawiały się kolejne symptomy grypy. Gdy podstawowa wiedza lekarska się wyczerpała, postanowiła poddać się badaniu. Wynik okazał się pozytywny. Stwierdzono u niej wirusa AH1N1, który w mass mediach nazywany był również wirusem świńskiej grypy.

„Jest to pierwszy potwierdzony przypadek świńskiej grypy w Ostrowie, ale o lekkim przebiegu. Ten przypadek jest leczony ambulatoryjnie. Poza podaniem leków przeciwgrypowych nie wymaga specjalnego leczenia.” – powiedział p.o. dyrektora ostrowskiego szpitala Dariusz Bierła

 Przypomnijmy, że w listopadzie 2009 r. zachorował na ten szczep wirusa jeden z lekarzy w kępińskim szpitalu.

„Objawy świńskiej grypy są jak w przypadku grypy sezonowej. Dopiero przedłużająca się gorączka, objawy zapalenia płuc, postępująca duszność, krwawienia z nosa czy błon śluzowych jamy ustnej świadczą o tym, że świńska grypa może być źródłem zakażenia” – dodał Dariusz Bierła p.o. dyrektora szpitala.

Na razie powodów do paniki nie ma. Warto stosować naturalne techniki wspierania układu odpornościowego. Przed pójściem spać zjeść ząbek czosnku, wybić herbatę z miodem lub przyjść na Piaski wykąpać się w zimnej wodzie. Wśród ostrowskich morsów nie stwierdzono zachorowań na grypę czy anginę odkąd zaczęli zażywać tych kąpieli.

POLECANE NEWSY
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx