Urząd niesprawiedliwie przyznaje środki?

Otrzymaliśmy na skrzynkę redakcyjną list administratora strony wiraz-ostrow.eu nt. przyznawanych środków pieniężnych na zadania z zakresu kultury fizycznej, sportu i turystyki realizowane w roku 2011.

Dnia 26.01.2011r. rozstrzygnięty został otwarty konkurs ofert na zadania z zakresu kultury fizycznej, sportu i turystyki. Po ubiegłorocznym wsparciu miasta, które przełożyło się na bardzo wysokie wyniki sportowe ostrowskich speedrowerowców, a także podniesienie poziomu obiektu sportowego, z niecierpliwością wypatrywaliśmy tegorocznego odzewu ze strony władz.

Przypomnijmy, że w minionym sezonie zawodnicy Wirażu wygrali rozgrywki o mistrzostwo pierwszej ligi, pewnie awansując do tegorocznych rozgrywek ekstraligowych. Po raz kolejny zaznaczyliśmy swoją obecność na Mistrzostwach Europy Juniorów, gdzie Szymon Kowalczyk zdobył srebrny medal w zawodach indywidualnych, a jako kapitan poprowadził polski zespół do zwycięstwa w zawodach drużynowych.

Do tego dorobku można dopisać także:

1 miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów

1 miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów

1 miejsce – Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików

1 miejsce – Mistrzostwa Polski Par Klubowych Młodzików

2 oraz 3 miejsce – Indywidualne Mistrzostwa Polski Kadetów

3 miejsce – Drużynowy Puchar Polski Juniorów

3 miejsce – Mistrzostwa Polski Par Klubowych Kadetów

Kolejny rok z rzędu pokazaliśmy, że stanowimy o sile polskiego Speedrowera w kategorii juniorów i młodszych. Bez wahania można zaryzykować stwierdzenie, że w ubiegłorocznym sezonie przywieźliśmy najwięcej medali z pośród wszystkich klubów sportowych w Ostrowie, z imprez rangi ogólnopolskiej. Powstaje w takim razie pytanie, skąd decyzje nowych władz o obcięciu nam finansowania, a także nie przyznaniu środków na obóz sportowy, który każdego roku w przerwie między meczowej był istotnym etapem przygotowania ostrowskich zawodników.

Na uwagę zasługuje także obiekt sportowy klubu Wiraż, który z każdym rokiem nabiera kolorów i zbliża nas do ogólnopolskiej czołówki. Wszystko co tam powstało wykonaliśmy własnymi rękoma, przy pomocy finansowej miasta, a także darczyńców, którzy choć w niewielkim zakresie to jednak przez wszystkie lata funkcjonowania klubu pamiętają o nas.

Patrząc na zestawienie przyznanych środków nie trudno zapytać jak porównać koszty „Szkolenia dzieci i młodzieży w szachach”, z funkcjonowaniem klubu speedrowerowego, który za te same pieniądze musi objechać kilkakrotnie całą Polskę, zapewnić sprzęt zawodnikom, a także utrzymać i rozwijać infrastrukturę na torze wraz z organizacją zawodów i szkoleniem osób funkcyjnych.

Kolejnym absurdem wydaje się pięciokrotnie wyższa dotacja dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kasprowiczanka”, który jest klubem działającym przy obiekcie szkolnym, a tym samym nie wymaga utrzymywania własnej hali oraz infrastruktury, dodatkowo może liczyć na wsparcie szkoły, a także rady rodziców.

Czas pokaże do czego doprowadzi polityka obecnych władz. My ze swojej strony gwarantujemy iż nie składamy broni, a w nadchodzącym sezonie po raz kolejny pokażemy, że Ostrów Speedrowerem stoi.”


Twoim zdaniem autor powyższego listu ma rację i klub speedrowerowy Wiraż Ostrów powinien otrzymać większą dotację z miasta? Odpowiedź napisz  w komentarzu.

POLECANE NEWSY

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx