Policja bezradna wobec złodzieja CB

Pod koniec marca skradziono z firmowego auta Ostrow24.tv antenę od CB-radia. Zdarzenie miało miejsce w bramie przy ulicy Wrocławskiej.

Złodziej około północy, najprawdopodobniej nożem, przeciął przewód antenowy i skradł antenę Sirio ML-145. Fakt został jeszcze tej samej nocy zgłoszony ostrowskiej policji.

Po kilku dniach w ramach własnego śledztwa wpadłem na trop złodzieja z Ostrowa, który sprzedał przez allegro ponad 80 anten od CB-radia. Sprzedawał zarówno same podstawy magnetyczne, bagnety lub całe zestawy. Wystawiał aukcje bez ceny minimalnej i nie rzadko sprzedawał po 5-10 zł, ale zdarzały się też aukcje gdzie firmowe anteny osiągały przyzwoite ceny. Nie czekając zbytnio na wątpliwą szybkość ostrowskich organów ścigania, znalazłem dane adresowe podejrzanego. Jest nim 25-letni Łukasz B. pseudonim siwy i/lub Berson.

Policjanci od ostatnich dni marca zadeklarowali, że będą się podejrzanemu przyglądać. W między czasie wezwali go na przesłuchanie. Oczywiście, notowany wcześniej Łukasz B. nie przyznał się. Nie wiem jak się wytłumaczył z tych kilkudziesięciu aukcji oraz dlaczego policja nie ściągnęła wszystkich anten i nie dopasowała ich do tych, które zostały zgłoszone jako skradzione. Dodam, że tuż po kradzieży wystawił antenę która odpowiadała mojemu opisowi. Dodam, że policja otrzymała namiary na podejrzanego gdy aukcja nie była jeszcze zakończona i można było go zatrzymać z ukradzionym towarem.

Po przeszło 5 miesiącach nie otrzymałem ani pisma o umorzeniu, co byłoby absurdem, ani skradzionej/odzyskanej anteny. Wskazuje to na to, że sprawa gdzieś zalega w ciemnej szafie. Po 3 miesiącach w rozmowie telefonicznej usłyszałem tylko tłumaczenie, że jeżeli nie udowodni się podejrzanemu choć jednej kradzieży, to trudno mówić o poważnych zarzutach.

Czy Państwo mają podobne historie związane z ostrowską policją? A może Wam również skradziono antenę od CB-radia i nie wierząc w skuteczność policji nie zgłosiliście im tego faktu. Mam nadzieję, że po publikacji tego materiału, sprawa zostanie szybko zakończona, a policja wykorzysta swoje skuteczne metody i podejrzany zostanie postawiony przed Sądem.

CZYTAJ  Oferty pracy - styczeń 2023 - cz. 3

Na zachętę dla ostrowskich stróżów prawa publikuję skan z profilu podejrzanego na portalu nasza-klasa:

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx