OZC – sieć w ul. Raszkowskiej i Kaliskiej

Trwają prace związane z podłączeniem do cieplika północnej części Rynku oraz kamienic przy ul. Raszkowskiej i Kaliskiej. Prace podłączeniowe prowadzone będą etapami, realizują je równocześnie dwie firmy. Koszt inwestycji to ponad 500 tysięcy złotych.

Plany budowy sieci cieplnej w ulicy Kaliskiej, Raszkowskiej, Rynek powstały w Ostrowskim Zakładzie Ciepłowniczym w 2009 roku.

– By sprawdzić zainteresowania ewentualnym podłączeniem się do sieci cieplnej właścicieli budynków przeprowadzono w tym rejonie ankietę. Potwierdziła ona bardzo duże zainteresowanie ogrzewaniem z miejskiego systemu ciepłowniczego. Właściciele zadeklarowali podłączenie budynków o łącznej powierzchni ok. 20,7 tys. m2, odpowiada to mocy zapotrzebowanej przez te budynki na poziomie ok. 2,07 MW – mówi Zenon Musialski, prezes OZC.

Prace związane z przygotowaniem inwestycji trwały kilkanaście miesięcy. Centrum miasta Ostrowa Wielkopolskiego jest objęte nadzorem Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, występuje w nim bardzo duże zagęszczenie innych sieci – a to wymagało szczegółowych uzgodnień archeologiczno-konserwatorskich oraz branżowych.

W październiku 2011 roku Starosta Ostrowski wydał na podstawie zgromadzonych dokumentów decyzje zezwalające rozpoczęcie budowy sieci cieplnej. Firmy wykonawcze rozpoczęły prace na początku grudnia bieżącego roku. Zakończenie budowy sieci cieplnej planowane jest na koniec stycznia 2012 roku. Będzie jednak ono zależne od warunków atmosferycznych.

Budowa sieci cieplnej na ulicy Kaliskiej została podzielona na dwa etapy. W terminie do końca stycznia 2011 roku realizowany będzie odcinek od Rynku do ulicy Aleje Powstańców. Wiosną 2012 roku, drugi etap od ulicy Aleje Powstańców do ulicy Piłsudskiego.

CZYTAJ  50-latek wpadł z wieloma dopalaczami

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx