Remont dachu Kina Komeda

Udostępnij
Tweet

Rozpoczęły się prace związane z wymianą dachu nad Kinem Komeda w Ostrowie Wielkopolskim. – W tym roku wymiana dachu, w przyszłym malowanie wnętrza – mówi Ewa Matecka. Koszt prac to ponad 232 tysiące złotych. Powierzchnia dachu to blisko1250 metrów kwadratowych. Prace potrwają do końca sierpnia, kino pracuje w tym czasie normalnie.

Roboty budowlane dotyczą wykonania robót rozbiórkowych: demontażu istniejącej instalacji odgromowej, obróbek blacharskich ze stali ocynkowanej, wykucia bruzdy pod przewody elektryczne w rurkach instalacyjnych, a także rozebranie pokrycia dachowego z papy asfaltowej, rozebranie rur spustowych i rozebranie rynny dachowej.

– To są prace konieczne do wykonania. Widać bardzo mocno skutki tego, że przez lata budynek nie był remontowany. Przez nieszczelny dach na ścianach są widoczne zacieki. Po uruchomieniu nowych technologii, wprowadzeniu 3D, przyszedł czas, by zająć się samym budynkiem. Po zakończeniu wszystkich prac będziemy mieć naprawdę dobre warunki – mówi Ewa Matecka, dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury.

Po demontażu dotychczasowego podłoża dach i to na powierzchni 1247 metrów kwadratowych pokryje papa termozgrzewalna i nowe obróbki blacharskie z tytan – cynku; powłoka refleksyjna oraz rynny dachowe z blachy tytan-cynk. Koszt całości prac to 232,5 tysiąca złotych. Prace wykonuje firma z Topoli Osiedle, wyłoniona w drodze przetargu. Prace potrwają do końca wakacji.

Początek budowy obiektu, w którym dziś znajduje się Kino Komeda, to 1973 rok. Wówczas to ogłoszono konkurs na nazwę tej placówki. Pierwotnie kino miało się nazywać Kopernik. Pierwszy seans filmowy w Kinie ,,Komeda’’ widzowie obejrzeli po 23 latach budowy 13 lipca 1996 roku. Otwarcie kina zostało powiązane z obchodami stulecia kina.

Od 12 stycznia 2012 r. kino wyświetla filmy w technologii cyfrowej oraz 3 D , na bazie zestawu do projekcji cyfrowej zakupionemu dzięki dofinansowaniu przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Miasto Ostrów Wielkopolski.

CZYTAJ  Kot opalał się na drzewie? (ZDJĘCIA)
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx