Żużel na skraju upadku

Udostępnij
Tweet

Jak bumerang powraca pytanie: czy to koniec ostrowskiego żużla? Jeszcze na początku roku nie było wiadomo czy ŻKS Ostrovia wystartuje w rozgrywkach I ligii.  Teraz na finiszu rundy zasadniczej pytanie to powróciło na usta działaczy ostrowskiego klubu.

Zacznijmy od tła. Tajemnicą poliszynela jest chęć kupienia stadionu wraz z terenem wokół przez panią Grażynę Kulczyk, która w tym celu odwiedzała nasze miasto. Jak wiadomo stadion  jest doskonale położony. Znajduje się przy największej sypialni Ostrowa, skupiającej 1/3 mieszkańców. Plan transakcji zakłada postawienie obiektu handlowego w miejscu stadionu. Natomiast sam stadion miałby zostać przeniesiony na obrzeża miasta.

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy na dniach działacze klubu ŻKS Ostrovia zamierzają złożyć dokumenty związane z klubem u prezydenta miasta, proponując tym samym przejęcie klubu przez miasto. Dodatkowo ustaliliśmy, że firma z Leszna zajmująca się złomem ma wyłożyć kilkaset tysięcy pod warunkiem, że ŻKS Ostrovia awansuje do fazy Play-off. Jak dzisiaj wiemy awans nie został zrealizowany, więc i szansa na sfinalizowanie umowy ze sponsorem również znacząco się oddaliła.

Z jednej strony działacze klubu wielokrotnie zapowiadali, że kończą przygodę w prowadzenie klubu. Za każdym razem nie wydarzało się nic konkretnego co by ich od tych myśli odwodziło, a jednak wracali do kierowania klubem.

Obecny zarząd klubu robił wszystko by nie być kojarzonym z szemraną działalnością poprzedniego zarządu Klubu Motorowego Ostrów. Jednak czas zweryfikował transparentność, a raczej jej brak u działaczy. Otóż w trakcie obecnego sezonu z zarządu odeszło trzech działaczy. Wskazywali oni na dwa główne aspekty. Pierwszy dotyczył niemożności podejmowania decyzji przez połowę zarządu, którzy mieli kłaść nie małe pieniądze. Drugim istotnym powodem odejścia z zarządu przez połowę członków był brak pełnej jawności finansów klubowych.

CZYTAJ  Ewakuowano Galerię Ostrovia. Ciekawy powód

Wiele wskazuje na to, że obecny zarząd wypalił się. Dodatkowo zajęcie ostatniego miejsca w ligowej tabeli może okazać się gwoździem do trumny. W przypadku rezygnacji obecnych działaczy kto będzie miał ochotę i pieniądze na prowadzenie klubu w grodzie nad Ołobokiem? To pytanie pozostaje bez odpowiedzi.

 

Zapraszamy do obejrzenia materiałów związanych z ostatnim meczem w rundzie zasadniczej z Lokomotive Daugavpils:

1. Przedmeczowe wypowiedzi działaczy i zawodników ŻKS Ostrovia:

https://www.ostrow24.tv/film/6259-przedmeczowe-wypowiedzi-daugavpils-zks-ostrovia.html

2. Pomeczowe wypowiedzi działaczy i zawodników ŻKS Ostrovia:

https://www.ostrow24.tv/film/6260-pomeczowe-wywiady-lokomotive-daugavpils-zks-ostrovia-5634.html

3. Upadek Ronnie Jamrożego w 2. biegu zawodów:

 https://www.ostrow24.tv/film/6262-wypadek-ronnie-jamrozego-w-daugavpils-wideo.html

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx