Kup sobie miejsce parkingowe

Udostępnij
Tweet

Czy można sobie wykupić miejsce pod samochód w centrum miasta? W Ostrowie to możliwe. Nasz widz Jarosław zauważył dość ciekawy widok zaprkowanego samochodu na ulicy Wiosny Ludów. Wokół niego była rozciągnięta biało-czerwona taśma.

Uwazny widz zauważył, że za szybą znajduje się rachunek. Wynika z niego, że właściciel pojazdu opłacił w Miejskim Zarządzie Dróg możliwość zajęcia pasa ruchu. Kosztowało go to 7, 50 zł za dzień. Jest to opłata znacznie niższa aniżeli ktoś musiałby zapłacić kartami postojowymi w Strefie Płatnego Parkowania za cały dzień parkowania. Widz wskazuje, że jest to pole do nadużyć. W końcu Polak potrafi.

Skontaktowaliśmy się z pracownikami Miejskiego Zarządu Dróg. Okazało się, że jedna z lokatorek pobliskiej kamienicy zamierza się z niej wyprowadzić i w tym celu wykupiła na jeden dzień miejsce do parkowania samochodu. Pracownica MZD podkreślała, że decyzja o wyrażeniu zgody na zajęcie pasa ruchu jest rozpatrywana indywidualnie. Brany jest pod uwagę czas trwania zajęcia pasa ruchu oraz cel.

Cennik jest następujący:

1 zł –  za m2  chodnika
1 zł  – za m2 do 20% szerokosci jezdni
2 zł  – od 21% do 50% szerokości jezdni
3 zł  – powyzej 50% szerokości jezdni
70 gr za m2 za pozostale elementy, np. miejsce na parkingu

Jednak na ulicy Kolejowej jeden z przedsiębiorców wykupił sobie miejsce parkingowe na własność. Jest oznakowane pionowym znakiem drogowym oraz namalowaną kopertą. Opłata za taką przyjemność jak zawsze wolne miejsce w centrum miasta wynosi 352 zł na m-c. Należy dodać, że Biuro Strefy Płatnego Parkowania bierze na siebie koszt postawienia oznakowania wynoszące ponad tysiąc złotych. Zapraszamy do zakupów 😉

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Zabytkowy rajd już w ten piątek!
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx