Komeda w remoncie

Udostępnij
Tweet

Za półmetkiem są prace związane z wymianą dachu na budynku Kina Komeda w Ostrowie Wielkopolskim. Prace w żaden sposób nie zakłócają bieżacej działalności placówki. Koszt prac to ponad 232 tysiące złotych. Powierzchnia dachu to blisko1250 metrów kwadratowych. Prace potrwają do końca sierpnia br.

Dotychczasowe poszycie dachu jest sukcesywnie wymieniane. Na powierzchni 1247 metrów kwadratowych pojawi się nowa papa termozgrzewalna. Wymieniane są obróbki blacharskie z tytan – cynku: powłoka refleksyjna oraz rynny dachowe z blachy tytanowo-cynkowej. Dach zostanie ocieplony, wymieniane są instalacje odgromowe. Odnawia jest także elewacja budynku.

 – To są prace konieczne do wykonania. Widać bardzo mocno skutki tego, że przez lata budynek nie był remontowany. Przez nieszczelny dach na ścianach są widoczne zacieki. Po uruchomieniu nowych technologii, wprowadzeniu 3D, przyszedł czas, by zająć się samym budynkiem. Po zakończeniu wszystkich prac będziemy mieć naprawdę dobre warunki – mówi Ewa Matecka, dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury.

Koszt całości prac to 232,5 tysiąca złotych. Środki w większości pochodza z budżetu miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Prace wykonuje firma z Topoli Osiedle, wyłoniona w drodze przetargu. Prace potrwają do końca wakacji. Kino w czasie prac pracuje normalnie.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Tłumy w Amfiteatrze (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx