Wiadukt odolanowski już otwarty dla pieszych i rowerzystów

Udostępnij
Tweet

Zakończył się etap całkowitego wyłączenia wiaduktu odolanowskiego z ruchu. Most jest już otwarty dla pieszych i rowerzystów, którzy mogą korzystać ze specjalnie przygotowanej kładki. Kierowcy nadal muszą korzystać z wyznaczonych objazdów.

Remont – zgodnie z zapisami umowy – może trwać aż do połowy stycznia przyszłego roku. Wszystko zależy od tego, w jakim stanie jest konstrukcja podtrzymująca wiadukt i jak wiele prac pochłonie naprawa lub wymiana części.

Obecnie trwają prace polegające na naprawie i konserwacji wiaduktu od spodu. Po podniesieniu wiaduktu ekipa remontowa przystąpiła do naprawy i konserwacji konstrukcji stalowej. To najbardziej zniszczona, niekonserwowana od kilkudziesięciu lat część wiaduktu. Zardzewiałe, miejscami wręcz powyginane części konstrukcji nośnej nie zostawiają wątpliwości, że to był już najwyższy czas na gruntowny remont.

 Na czas remontu dla kierowców przygotowano objazdy. Most – na czas podnoszenia wiaduktu – był wyłączony także z ruchu dla pieszych i kierowców. Od września przejście dla pieszych i rowerzystów zostało ponownie otwarte. Mogą oni korzystać ze specjalnie przygotowanej kładki.

Koszt remontu to 10 mln zł. Remont jest możliwy dzięki dofinansowaniu inwestycji przez Unię Europejską. Przy remoncie pracuje ok. 70-80 osób.

Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim informuje, że z z uwagi na zamknięcie dla ruchu pojazdów przejazdu przez wiadukt odolanowski od dnia 25.06.2012 (poniedziałek) do odwołania przystanek Odolanowska I przy zjeździe z wiaduktu w kierunku Odolanowa będzie nieczynny. Autobusy bedą kursowąć wyznaczonym objazdem. Za powstałe utrudnienia na liniach nr 2, 11, 16, 25, 27 MZK przeprasza. 

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Instrukcja jazdy po nowym Rondzie Bankowym
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx