Oszukują na zagubiony kluczyk

Oszuści nie próżnują. W ich działaniu pojawiają się ciągle nowe sposoby, a wszystko po to aby łatwo i szybko wzbogacić się. Podawanie się za wnuczka, pracownika pomocy społecznej, opieki zdrowotnej, spółdzielni mieszkaniowej czy też sprzedawcę różnego rodzaju tanich przedmiotów to najczęstsze sposoby, pod pretekstem których osoby takie są wpuszczane przez nas do domów.

Ostatnio pojawił się nowy sposób, wykorzystujący dobre serce i chęć udzielenia pomocy osobie która znalazła się w trudnej sytuacji. Taką sytuacją jest prośba o pomoc w związku z zagubieniem kluczy. Sprawca po wpuszczeniu do mieszkania prosi o szklankę wody i kartkę papieru chcąc szybko coś zanotować. Wykorzystując nieuwagę mieszkańców oszust dokonuje kradzieży i opuszcza szybko mieszkanie.

Taka właśnie przykrość spotkała dwóch  mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, którzy w ten sposób utracili portfele z dokumentami, kartami bankomatowymi i pieniędzmi. Dlatego też jeszcze raz apelujemy do wszystkich o rozwagę i ostrożność w kontaktach z osobami których nie znamy, a które pod różnym pretekstem mogą pojawić się na progu naszych mieszkań.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zaginął 15-latek. Rodzina prosi o pomoc
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx