Alfonsi w rękach policji

Udostępnij
Tweet

Zabezpieczone telefony komórkowe, laptopy, przenośne dyski pamięci i sprzęt komputerowy oraz zatrzymane dwie osoby w związku z posiadaniem narkotyków to efekt działań ostrowskich kryminalnych wymierzonych przeciwko przestępczości związanej z osiąganiem korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji.

Jedną z najbardziej rozpowszechnionych form uprawiania prostytucji, jest tzw. prostytucja przydrożna. Prowadzone w tym zakresie policyjne działania, ciągłe kontrole i nakładanie mandatów na osoby łamiące prawo spowodowały, że ta forma na terenie powiatu ostrowskiego została praktycznie wyeliminowana.

Pod lupę ostrowskich policjantów poszły w następnej kolejności agencje towarzyskie, których działalność jest powszechnie wszystkim znana, a także bardziej zakamuflowane tzw. „mieszkaniówki” czyli uprawianie prostytucji w wynajmowanych specjalnie do tego celu mieszkaniach. Zazwyczaj osoba czerpiąca korzyści i osoby prostytuujące się ściśle ze sobą współpracują i w związku z tym trudno jest zdobyć materiał dowodowy w takich sprawach. Niemniej funkcjonariusze wypracowują coraz lepsze metody rozpracowywania tego typu przestępczości. Pomimo dosyć hermetycznego środowiska, mozolnie zbierane informacje w tym zakresie pozwoliły ostatecznie policjantom na zdecydowane i restrykcyjne działania.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia ostrowscy policjanci przeprowadzili skomasowaną akcję. Ponad 20 policjantów o tej samej godzinie wkroczyło jednocześnie do dwóch agencji towarzyskich i trzech mieszkań na terenie Ostrowa Wielkopolskiego oraz Kluczborka. W lokalach tych zabezpieczono kilkanaście telefonów komórkowych, laptopy oraz sprzęt komputerowy. Zatrzymane zostały dwie osoby przy których w trakcie przeszukania znaleziono amfetaminę. Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy postawili trzem mężczyznom, mieszkańcom Ostrowa Wlkp. w wieku od 21 do 37 lat, zarzuty ułatwiania uprawiania prostytucji i czerpania z tego korzyści majątkowej. Za to przestępstwo grozi im do 3 lat więzienia.

Prostytucja jest jednym z przejawów patologii społecznej i groźnym czynnikiem kryminogennym generującym zachowania przestępcze. Dlatego też policjanci cały czas prowadzą w tym zakresie rozpoznanie, dążąc do ustalenia osób, które ułatwiają i nakłaniają do uprawiania prostytucji, czerpiąc w ten sposób korzyści majątkowe.

CZYTAJ  Maksiowi też potrzeba cudu
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx