15-latek z nożem na matkę!

Policjanci ostrowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich zatrzymali 15-latka, który grożąc swojej matce, chciał wymusić od niej pieniądze. Jego sprawą zajmie się sędzia rodzinny.

15-latek już od dłuższego czasu sprawiał matce problemy wychowawcze. Zaczęło się od problemów z nauką, w wyniku czego chłopak do dzisiaj nie ukończył jeszcze szkoły podstawowej. Podejrzane towarzystwo kolegów mających już kontakt z prawem spowodowało, że i on dopuszczał się drobnych kradzieży sklepowych. Czarę goryczy przelało w końcu zdarzenie, którego matka nie zamierzała puścić płazem i powiadomiła policję. Chłopak w trakcie sprzeczki z matką zażądał wydania kilkuset złotych. Na dowód, że nie żartuje wziął do ręki nóż i zagroził jego użyciem. Zdecydowana postawa matki sprawiła, że chłopak odstąpił od swoich zamiarów. Jednakże już kilka chwil później wykorzystał nieuwagę matki i skradł z jej portfela 500 złotych.

Policjanci z zespołu ds. nieletnich zatrzymali 15-latka, który przyznał się do popełnienia czynów karalnych. Teraz jego sprawa trafi do sądu rodzinnego.

CZYTAJ  Marlena Maląg: Dobro rodzin wyznacza kierunek naszych działań

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx