Najpiękniejsze kartki wybrane

Ponad 450 prac wpłynęło na konkurs na projekt kartki wielkanocnej. – Kartki wykonane przez ostrowskie dzieci pójdą w świat -powiedział Prezydent Jarosław Urbaniak. Podsumowanie konkursu obyło się 13 marca 2013 roku w Forum Synagoga. 

To już kolejna edycja konkursu na projekt kartki wielkanocnej. Jak podkreślają organizatorzy, ze względu na rekordową ilość nadesłanych prac, tegoroczna edycja była wyjątkowa. Konkurs zorganizowano w trzech kategoriach wiekowych.

 – Komisji kursowej zostało postawione niezwykle trudne zadanie, bo jak z ogromu tak ciekawych prac wybrać te najpiękniejsze i najbardziej interesujące? Udało się jednak przyznać nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach konkursu, a także nagrody specjalne. Kreatywność uczestników konkursu była bardzo duża. Zwracaliśmy m.in. uwagę na to, by prace były jak najmniej przestrzenne, ponieważ wtedy najłatwiej jest je powielić – wyjaśniła Magdalena Boroń, Asystent Prezydneta Miasta,  organizator konkursu.

Kartki zostaną powielone i wysłane z życzeniami od Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Jarosława Urbaniaka do innych samorządów, firm czy instytucji. Zostanie też wydrukowana specjalna partia kartek bez życzeń, które będą rozdawane podczas Jarmarku Wielkanocnego na ostrowskim Rynku już od 22 marca. Każdy więc będzie mógł wpisać własne życzenia i ostrowską kartkę wielkanocną wysłać swoim najbliższym.

To doskonała promocja Ostrowa Wielkopolskiego. Ostrowskie kartki – dzięki temu, że robią je dzieci – są oryginalne i zauważane.  Pragnę podkreślić, że każda z przygotowanych kartek jest niepowtarzalna i wyjątkowa. Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością, wyobraźnią i precyzją, czego serdecznie im gratuluję – wyjaśnił Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak.

 Nagrody Specjalne powędrowały do najmłodszych uczestniczek konkursu, 5-letniej Natalii Mielcarek, 6-letniej Mai Stawik i 6-letniej Zuzanny Jareckiej uczęszczających na zajęcia plastyczne w Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach (powiat ostrowski)

. Wyróżnienia w kategorii klas 1-3 szkół podstawowych zdobyły Kalina Lenczewska ze Szkoły Podstawowej nr 9 i Zuzanna Twardowska ze Szkoły Podstawowej w Droszewie (powiat ostrowski). III miejsce w tej kategorii zdobyła Natalia Pokrywa ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wlkp., II miejsce Jordan Stawik ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wlkp. i I Liwia Mańkowska również ze Szkoły Podstawowej nr 6. W kategorii klas 4-6 szkół podstawowych przyznano aż trzy wyróżnienia. Pierwsze zdobyła Agnieszka Miętkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wlkp., drugie Kamila Abdullaeva ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wlkp. i trzecie Agata Szwejkowska ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Ostrowie Wlkp. III miejsce w tej kategorii zajął Szymon Karolak z Młodzieżowego Domu Kultury, II miejsce zajęła Walentyna Rybak ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wlkp. i I miejsce zajęła Joanna Konik ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wlkp.

CZYTAJ  Szybki sposób na kasę. Policja szuka sprawcy

W kategorii gimnazjów pierwsze wyróżnienie powędrowało do Pauliny Celmer z Gimnazjum w Wierzbnie (powiat ostrowski) a drugie do Justyny Zwiernik z Młodzieżowego Domu Kultury. III miejsce zajęła Weronika Marcinkowska z Ostrowskiego Centrum Kultury, II miejsce zajęła Karolina Nowak z Gimnazjum w Wierzbnie (powiat ostrowski), a I Antonina Dobrzyńska z Ostrowskiego Centrum Kultury.

Wszystkie nadesłane w konkursie prace będzie można oglądać na wystawie od 14 marca 2013 r. w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

wyniki

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx