OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Uciekał w samej bieliźnie

Policjanci z wydziału kryminalnego ostrowskiej Komendy ustalili dwóch sprawców kradzieży 100 litrów paliwa z cysterny kolejowej. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia.

Cysterny paliwowe i wagony z węglem stojące na bocznicach kolejowych, są narażone na przestępcze działania często zorganizowanych grup, kradnących paliwo i opał. Miejsca postoju tego typu składów pociągów, są złodziejom doskonale znane. Z racji też rozległego terenu i otwartej przestrzeni mają oni ułatwioną drogę ucieczki.

Tym razem, sprawcom kradzieży paliwa nie uszło to na sucho i to w pełnym tego słowa znaczeniu. Dwóch mężczyzn, pod osłoną nocy, udało się na bocznicę kolejową w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie stał skład pociągu z cysternami. Wyposażeni w przygotowane wcześniej baniaki, spuścili około 100 litrów cieczy, która okazała się dodatkiem do paliw pochodzenia roślinnego. Jeden ze sprawców w trakcie opróżniania cysterny, zmoczył ubranie, dlatego też rozebrał się pozostając w samej bieliźnie.

Złodzieje zostali zauważeni przez pracownika kolei i porzucając baniaki oraz odzież natychmiast uciekli. Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że uciekający półnagi sprawca, posiadał na ciele liczne tatuaże. Kryminalni analizując m.in. pod tym kątem lokalne środowisko przestępcze, bardzo szybko dotarli do sprawców.

Złodziejami okazali się mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego w wieku 30 i 31lat. Jeden z nich był wcześniej notowany w policyjnych kartotekach za podobne przestępstwa. Teraz za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia.   

Jednocześnie Zespół ds. Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, prowadzi czynności w sprawie kolizji drogowej, zaistniałej w dniu 19 kwietnia 2013 r. na skrzyżowaniu ul. Ledóchowskiego, Witosa, Strzelecka.

Zdarzenie drogowe miało miejsce w dniu 19 kwietnia 2013 r. około godz. 9.15. w Ostrowie Wielkopolskim na skrzyżowaniu ul. Ledóchowskiego, Witosa i Strzeleckiej. Jadący ul. Ledóchowskiego w kierunku ul. Piłsudskiego samochód marki Volkswagen Golf, zderzył się z pojazdem marki Audi A4 jadącym ul. Witosa w kierunku ul. Strzeleckiej. Osoby mogące udzielić jakichkolwiek informacji na temat powyższego zdarzenia, prosi się o kontakt z Wydziałem Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim pod nr tel. 62/ 73 77 263 lub 997.

POLECANE NEWSY
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x