Puchar dla Ostrovii 1909

W derbowym finale Okręgowego Pucharu Polski Ostrovia 1909 pokonała Centrę Ostrów 3:0. Bramki zdobywali: dwukrotnie Damian Izydorski, a także Krzysztof Gościniak, który został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

Od początku przewagę na boisku wypracowali sobie biało-czerwoni. W 5 minucie w sytuacji sam na sam z Krystianem Aniołem znalazł się Damian Izydorski. Młody gracz Ostrovii posłał futbolówkę obok słupka. W podobnej sytuacji w 15 minucie znalazł Krzysztof Gościniak, który uderzył z kilkunastu metrów także obok słupka.W 18 minucie groźnie odpowiedzieli gospodarze, ale na posterunku znalazł się Dominik Sadowski.

120 sekund Izydorski z lewej strony boiska dograł piłkę do Gościniaka, ale kapitan Ostrovii 1909 minimalnie chybił. Ci dwaj gracze precyzją wykazali się w dalszej fazie pierwszej połowy meczu.  W 33 minucie popularny „Indor” ponownie znalazł się przed Aniołem i tej okazji już nie zmarnował otwierając wynik meczu. Tuż przed zejściem do szatni na 2:0 podwyższył Gościniak po asyście Izydorskiego.

Po zmianie stron do ataków rzucili się gracze Centry. Nad bramką uderzał Jacek Pacyński, a w słupek z dystansu trafił Krzysztof Matuszak. Szturm gospodarzy spotkania nie trwał na szczęście zbyt długo. Dobrze spisująca się defensywa Ostrovii 1909 nie pozwoliła już rywalom na więcej.

W 60 minucie było już 3:0 po tym jak Izydorski skutecznie wykonał rzut karny podyktowany za faul na Krzysztofie Gościniaku.

7 minut szczęścia zabrakło Pawłowi Świtale, który z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Do końca spotkania mecz toczył się pod dyktando biało-czerwonych, którzy stworzyli sobie jeszcze kilka dobrych okazji. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Ostrovia 1909 pokonała Centrę 3:0.

Okazałe trofeum trafiło w ręce piłkarzy prowadzonych przez Marka Nowickiego i Piotra Konstanciaka. Radości na murawie było wiele. Biało-czerwoni zdobyli OPP po 18 latach przerwy.

Teraz Ostrovię czeka rywalizacja w rozgrywkach pucharowych na szczeblu wojewódzkim. Najpierw biało-czerwoni zagrają w półfinale. Na tym etapie rywalem będzie Tarnovia Tarnowo Podgórne lub Huragan Pobiedziska.

Bramki:
0:1 Damian Izydorski (33′)
0:2 Krzysztof Gościniak (45′)
0:3 Damian Izydorski (60′ rzut karny)

Ostrovia: Sadowski – Czech, Świtała, Szczepański, Krawczyk, Molka (63′ Dybek), Szepeta (75′ Cierniewski), Michalski, Izydorski (68′ Szymanowski), Gościniak, Stawiński (77′ Majer).