OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Budowa budynku socjalnego przy ulicy Wrocławskiej

Budowa budynku socjalnego przy ulicy Wrocławskiej

Trwają prace przy budowie  budynku socjalnego przy ulicy Wrocławskiej.  Miasto na tę inwestycję pozyskało środki zewnętrzne z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Dotacja na inwestycję pn. „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego – socjalnego z oddzielnymi mieszkaniami przy ulicy Wrocławskiej” z Banku Gospodarstwa Krajowego to ponad 500 000 złotych, czyli 30 % wartości inwestycji. Koszt całości to ponad 1 milion 200 złotych.

W jednopiętrowym budynku powstaną 23 jednopokojowe mieszkania – wraz z kuchnią, łazienką i osobnym wejściem, bez części wspólnych, które zwykle były dewastowane. Będą to lokale socjalne, które otrzymują rodziny z tzw. listy socjalnej. Głównie są to osoby z wyrokami eksmisyjnymi.

Zakres prac obejmuje, m.in. wykonanie robót budowlanych, elektrycznych, sanitarnych. W ramach inwestycji zostaną wykonane m.in. roboty ziemne i przygotowawcze, fundament z izolacjami, konstrukcje żelbetowe dla całego budynku, ściany, dach, podłoże i posadzki, stolarkę okienną, drzwiową, roboty malarskie. Teren wokół budynku zostanie zagospodarowany, wykonane zostaną także chodniki.

Tworzenie warunków do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych wspólnoty samorządowej to jedno z zadań gminy. Gmina – zgodnie z ustawą o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego – ma tworzyć i posiadać zasób mieszkaniowy.

W zasobach gminy znajduje się 1983 lokali mieszkalnych, w których przeciętna wielkość mieszkania wynosi 48,12 m² oraz 328 lokali socjalnych o przeciętnej wielkości 31,14 m².

Bank Gospodarstwa Krajowego S.A udziela finansowego wsparcia na tworzenie lokali socjalnych i mieszkań chronionych ze środków Funduszu Dopłat. Do tej pory miasto Ostrów Wielkopolski pobudowało  cztery nowe budynki socjalne i jeden zaadaptowany – także z dofinansowaniem. Nowe budynki socjalne są przy ul. Wrocławskiej 150 i Wrocławskiej 150A, ul. Zielonej, ul. Dworcowej (dawna noclegownia PKP) i ul. Olszynowej. W sześciu edycjach naboru Ostrów Wielkopolski otrzymał 1 milion 693 tysiące 710 złotych bezzwrotnego dofinansowania do realizowanych inwestycji.

CZYTAJ  Tortowy strach na sesji? Radnych odgrodzono taśmą od mieszkańców

Prace potrwają do końca listopada 2013.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
0 komentarzy
0
Napisz co o tym sądziszx
×