Mamy utalentowanych kickboxerów

O tym, że duże zaangażowanie w dążeniu do celu popłaca przekonują po raz kolejny zawodnicy Kick-Boxing Club Raszków. W I części sezonu 2013 zawodnicy zdobyli kilka cennych tytułów, w tym Vice Mistrza Polski i Mistrzostwo Ziem Zachodnich.

Grupa młodych kickboxerów z KBC Raszków kilka razy w tygodniu szkoli swoje umiejętności pod okiem Radosława Radomskiego (vice Mistrza Pucharu Świata K-1 i 8-krotnego Mistrza Polski). Jak podkreśla trener wymaga to od zawodników wielu wyrzeczeń, ale mimo wszystko warto.

– Spośród grupy około 30 trenujących mamy wielu utalentowanych zawodników odnoszących znaczące sukcesy w rywalizacji sportowej. Do Norberta Olka, Marcina Frąszczaka i Szymona Dwornikowskiego, którzy już w poprzednich sezonach z sukcesami rywalizowali w zawodach dołączyli ostatnio Mateusz Galewski i Piotr Zimny zdobywając pierwsze medale – informuje trener Radosław Radomski.

Zawodnicy w okresie od kwietnia do czerwca, który obfitował w największą ilość startów zdobyli kilka cennych medali.

zdjecie

W kwietniu Szymon Dwornikowski wOstrowcu Świętokrzyskim wywalczył tytuł Vice Mistrza Polski młodzieżowców kick light (89kg), a miesiąc później I miejsce Mistrzostw Ziem Zachodnich seniorów kick light (89kg), które odbyły się w Rydzynie. Tam też zdobył wyróżnienie najlepszego zawodnika turnieju.

Mateusz Galewski został Vice Mistrzem Polski juniorów light-contact (94kg) w czerwcowych zawodach w Lesznie oraz I miejsce Mistrzostw Ziem Zachodnich juniorów light-contact (94kg) w Rydzynie.

Marcin Frąszczak zajął III miejsce Mistrzostw Polski młodzieżowców kick light (84kg) w kwietniowych zmaganiach w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz II miejsce Mistrzostw Ziem Zachodnich seniorów kick light (89kg) w Rydzynie.

Natomiast Piotr Zimny wywalczył III miejsce Mistrzostw Ziem Zachodnich juniorów light-contact (69kg) w majowych rozgrywkach w Rydzynie.

Kickboxerzy z początkiem lipca mają zasłużony wypoczynek, lecz już od połowy miesiąca rozpoczynają przygotowania do Mistrzostw Polski full-contact, które odbędą się z końcem września.

– Przygotowania do tego turnieju w okresie wakacyjnym odbywamy w świetnych warunkach w Guerrier Akademii Sztuk Walki w Ostrowie Wielkopolskim. Przed nami także zgrupowanie treningowe od 5-11 sierpnia w Zakopanem – dodaje trener Radosław Radomski.

Trener KBC Raszków zaprasza wszystkich chętnych od września na salę treningową w Radłowie, gdzie będzie prowadzony nabór do sekcji.